Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Dracena 167 cm

Discount
41 %
Original
€150
Today only
€88.90 without VAT
29 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Draceny sú stromy, dorastajúce do výšky až 40 metrov, alebo viac či menej drevnaté kry. Rod zahŕňa asi 116 druhov. Väčšina druhov má typicky oranžové korene. Listy sú tuhé, sediace alebo stopkaté, čiarkovité, kopijovité alebo podlhovasté, celokrajné, hladké, usporiadané v špirále a často zoskupené v ružiciach. Čepeľ je často rôzne škvrnitá či zdobená. Kvety sú biele, zelenkavé alebo purpurovo sfarbené, voňavé. Otvárajú sa na noc. Sú usporiadané v rozmerných latovitých kvetenstvách. Okvetie je členené na 6 lalokov, v spodnej časti rúrkovité. Plodom je guľovitá, dužinatá bobuľa obsahujúca 1 až 3 semená. 

Výskyt

Dracena je rastlina, ktorá svojím vzhľadom nápadne pripomína palmu. Pochádza zo subtropických oblastí Afriky a Ázie. Je zaujímavá tým, že niektoré odrody Draceny rastú ako stromy a iné ako kríky. U nás sa Dracena pestuje ako izbová kvetina a vyrastá do výšky 150 cm. Je rozšírená najmä v subsaharskej Afrike a tropickej Ázii, vyskytuje sa tiež v Arábii, Egypte, Makaronézii, Madagaskaru a v malej miere aj tropické Amerike, Tichomorí a Austrálii.

Parametre

Naša umelá rastlina Dracena je vysoká 167 cm vrátane kvetináča. Dodáva sa v základnom plastovom kvetináči, ktorého priemer je 20,32 cm a povrch substrátu je pokrytý machom. Má 3 kmene, 37 umelých zelených listov a 2 červené kvety. Listy sú vyrobené z kvalitného materiálu, na dotyk aj na pohľad vyzerajú ako živé.

Umiestnenie

Rastlina umelá Dracena je určená do interiéru. Je veľmi výrazným doplnkom každej miestnosti, ktorú naplní príjemnou pohodou. Svojou prirodzenou krásou samozrejme osvieži každú domácnosť, kanceláriu, či zimnú záhradu. Odporúčame umiestniť na viditeľné miesto. Pristane takmer ku všetkým interiérovým štýlom. Vzhľadom na to že Dracena potrebuje dostatok svetla naša umelá rastlina sa hodí všade tam kde jej to svetlo nemôžeme dopriať. Zaistí dlhú životnosť - a to všetko s nulovými nárokmi na údržbu.

Kombinácie

Naša zaujímavá Dracena k sebe často ani nepotrebuje spoločníka. Je všestranne využiteľná a hodí sa v kombinácii v podstate s každou zeleňou. S palmou Areka, alebo s Figovníkom vykúzlite nádhernú zelenú kulisu pre váš interiér. Na dotvorenie celkového dokonalého dojmu je výber správneho kvetináča. Odporúčané dekoratívne kvetináče je možné objednať samostatne ako aj iný plniaci materiál, ktorý nájdete v našej ponuke.

Parameters

Product code 20026
Height 175 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Width 38 cm
Insert height 17 cm
Insert diameter 19.8 cm
Number of stems / stems 3 ks
Stem / stem material plastic
Leaf width 8 cm
Leaf length 60 cm
Number of sheets 37 ks
Sheet material plastic
The width of the flower 12 cm
Flower length 24 cm
Number of flowers 2 ks
Trunk / stem color white
Leaf color green
Flower color red
Number of blooming flowers 2 ks
Trunk / stem height 80 cm
Flower material textiles
UV Protection not
Insert color black

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!