Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Lopatkovec 95 cm

Discount
40 %
Original
€43
Today only
€25.90 without VAT
243 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Lopatkovec je trvalá izbová rastlina pestovaná pre krásne a atraktívne listy a kvety. Zároveň je to rastlina, ktorej sa pripisujú zásluhy na čistení vzduchu od rôznych škodlivín. Listy má tmavozelené, lesklé a kopijovité a majú výraznejšiu žilnatinu. Sú na dlhších stonkách a dorastajú do dĺžky 15 cm.

Kvety vyrastajú na pevných stonkách a vyčnievajú ponad listy. Sú tvorené z cca 10 cm dlhého bieleho lopatkovitého tulca, ktorý obklopuje stredový šúlok. Rastlina dokáže kvitnúť dlho, bez zmeny aj niekoľko týždňov. Na konci kvitnutia kvety zozelenejú a potom, keď už nepôsobia pekne, sa odporúča odrezať ich aj so stonkou čo najnižšie na báze rastliny.

Vyšľachtených bolo mnoho kultivarov, ktoré sa odlišujú veľkosťou vzrastu rastliny aj kvetov aj tvarom kvetov.

Výskyt

Lopatkovec, alebo po latinsky Spathiphyllum patrí do čeľade Áronovitých rastlín, a jeho domovom je Kolumbia a celá oblasť južnej a strednej Ameriky. Tu Lopatkovec dorastá až do výšky viac ako meter. Doma vám však narastie do rozmerov od 25 do približne 75 centimetrov.

Kvety Lopatkovca majú bielu farbu a trochu pripomínajú kvety Ľalie, pričom sa z nich môžete zvyčajne tešiť dvakrát do roka, a to na jar a na jeseň. Kvitne približne dva mesiace, no môže aj dlhšie. Zaujímavosťou je, že kvety v určitom čase cez deň aj príjemne voňajú.

Predtým, ako kvety uschnú, zmenia svoju farbu na zelenú. Výhodou tejto nenáročnej trvalky je, že okrem toho, že dodá vášmu domovu život, patrí medzi rastliny s najlepšou schopnosťou čistiť vzduch. No a to je tiež jeden z dôvodov, prečo sa teší takej veľkej obľube.

Parametre

Naša umelá rastlina Lopatkovec je 95 cm vysoká vrátane základného plastového kvetináča, v ktorom je ukotvená. Lopatkovec je určený do interiéru. Je dodávaný v základnom plastovom kvetináči, ktorého priemer je 17,78 cm. Má 18 zelených stoniek, ktoré sú vyrobené z plastu a na ktorých je 15 prírodne zelených plastových listov, ktoré na dotyk pôsobia ako živé. Taktiež táto rastlina obsahuje aj 3 podlhovasté biele kvety, ktoré pôsobia naozaj veľmi realisticky.

Umiestnenie

Umelá rastlina Lopatkovec je veľmi realisticky spracovaná a preto svojou krásou spríjemní každý jeden interiér. Môžete ju umiestniť do veľkého okna, alebo na podlahu ako dekoratívny prvok. Rastlina Lopatkovec je ideálnym riešením pre vytvorenie príjemnej atmosféry v kancelárii, reštaurácii, oddychovej miestnosti, domova a pod. Tento Lopatkovec zútulní každé pracovné prostredie, no rovnako aj oddychovú zónu. Predstavuje krásnu interiérovú dekoráciu, o ktorú sa nemusíte starať, no napriek tomu vám bude v nezmenenej forme robiť radosť dlhé roky.

Kombinácie

Náš umelý Lopatkovec je veľmi obľúbená a veľmi pekná rastlina. Vie dokonale v priestore vyniknúť aj sama, ale rozhodne si rozumie aj s ostatnými rastlinami, ktoré k nej nakombinujete. Hodí sa k nej v podstate každá zelená rastlina. Skvelou voľbou je napríklad Palicha, Vavrín pravý či Filodendron Xanadu. S touto kombináciou si zútulnite váš domov, reštauračný priestor či vytvoríte krásnu zelenú oázu pokoja napríklad vo wellnesse. Doplniť ju môžete o rovnako pekný kvetináč, ktorých veľký výber nájdete aj na našej stránke. Svedčí jej vysoký, či nízky variant. Táto rastlina je rozhodne veľmi variabilná a tak vaša fantázia môže naplno pracovať.

Parameters

Product code 20021
Height 95 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert height 15 cm
Insert diameter 17.2 cm
Number of stems / stems 18 ks
Stem / stem material plastic
Leaf height 30 cm
Leaf width 13 cm
Number of sheets 15 ks
Sheet material plastic
Number of flowers 3 ks
Branch color green
Leaf color green
Flower color white
UV Protection not
Insert color black

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!