Contact us info@hk-green.eu

Umelá Orchidea 43 cm

Discount
41 %
Original
€52
Today only
€30.90 without VAT
208 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Vstavačovité alebo neformálne orchidey sú čeľaď krytosemenných rastlín

Orchidea má vzpriamený kmeň s listami usporiadanými proti sebe navzájom pozdĺž stonky. Stonka sa vynára zo základov najvyšších listov. Nové výhonky vyrastajú zo starých podzemkov. V hornej časti nových výhonkov sa vytvárajú listy a kvety. Korene a výhonky orchidei sú sýtozelenej farby. Korene sú vzdušné a vyžadujú dostatok svetla. Orchidea sa s obľubou pestuje v bytových podmienkach pre dlhokvitnúce exotické kvety.

Väčšina druhov orchideí rastie vo voľnej prírode vysoko v korunách stromov, čo im ešte pridáva na príťažlivosti. Aj preto sa orchidea stala kultovou rastlinou pre pestovateľov už začiatkom 18. storočia a zostala ňou dodnes.

Výskyt

Orchidey môžeme nájsť takmer všade na svete vrátane trópov, arktickej tundry i mierneho pásma. Tajomstvom diverzity orchideí je ich výnimočná prispôsobivosť na rôzne podmienky prostredia a aj vďaka tejto obrovskej diverzite nebolo náročné nájsť druhy, ktoré prosperujú aj v interiéri. Väčšina v súčasnosti pestovaných orchideí v našich podmienkach sú epifytické rastliny pochádzajúce z tropických oblastí. Označenie “epifytické” znamená. že tieto rastliny rastú vo voľnej prírode na iných stromoch a rastlinách, pričom na nich nijakým spôsobom neparazitujú.

Parametre

Výška našej umelej orchidei je 43 cm vrátane kvetináča. Dodávame ju v dekoračnom bielom kvetináči s priemerom 13.5 cm. Má dve umelé zelené stonky na ktorých sa nachádza 8 zelených listov a 24 ružovo-bielych kvetov. Listy a kvety sú síce vyrobené z kvalitného plastu, ale na pohľad aj na dotyk sú na nerozoznanie od živých.

Umiestnenie

Umelá orchidea je určená do interiéru. Rastlina vyzerá veľmi reálne a je vhodná ako dekorácia do každej miestnosti. Je ideálnym doplnkom do vašej domácnosti, kancelárie či ordinácie. Je vhodná všade tam kde nie je dostatok svetla pre živú rastlinu. Odporúčame umiestniť na viditeľné miesto či už na komodu, parapet, alebo stolík. Jej krásna bielo-ružová farba rozžiari každý kút a prinesie potešenie pre oko. 

Kombinácie

Orchidea je krásny skvost sama o sebe. Určite vynikne ako jedinec alebo v kombinácii s inými farebnými odrodami orchidei, s ktorými budú spolu vytvárať harmonický interiér a určite si aj pomocou orchidei zútulnite a spríjemnite svoj domov, či pracové prostredie.


 

Parameters

Product code 20031
Height 43 cm
Determination interior
Flowerpot decorative
The height of the flowerpot 13 cm
The diameter of the flowerpot 15 cm
Number of stems / stems 2 ks
Stem / stem material plastic
Leaf width 9 cm
Leaf length 19 cm
Number of sheets 12 ks
Sheet material plastic
Number of flowers 24 ks
Trunk / stem color green
Leaf color green
Flower color white, purple
Trunk / stem height 30 cm
UV Protection not

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!