Contact us info@hk-green.eu

Umelý strom Kolokázia kvitnúca 140 cm

Discount
9 %
Original
€89
Today only
€80.90 without VAT
35 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Colocasia je rod kvitnúcich rastlín z čeľade Araceae.

Sú to bylinné vytrvalé rastliny s veľkým koreňom na povrchu zeme alebo tesne pod ním. Tieto listy sú veľké až veľmi veľké šípovitého tvaru. Rastlina ktorú mnohí poznajú aj pod názvom slonie ucho dostala svoje meno podľa listov, ktoré majú tvar veľkého ucha alebo štítu. Rastlina sa rozmnožuje väčšinou pomocou oddenkov, hľuzov, ale vytvára aj „zhluky dvoch až piatich voňavých súkvetí v pazuchách listov“.  Rovnako ako ostatní členovia rodiny, rastlina obsahuje dráždivé látky, ktoré spôsobujú silné podráždenie pier, úst a hrdla.

Výskyt

Pôvodom z juhovýchodnej Ázie a indického subkontinentu. Niektoré druhy sa hojne pestujú a naturalizujú v iných tropických a subtropických oblastiach. Odhaduje sa, že Kolokázia bola pestovaná v oblasti vlhkej tropickej Indii už 5000 rokov pred naším letopočtom. Z Indie sa ďalej rozšírila na západ do starovekého Egypta a neskôr bola opísaná gréckymi a rímskymi historkami, ako dôležitá plodina. Niektoré druhy sú pestované v trópoch celého sveta. Kolokázia najčastejšie rastie v podraste vlhkých tropických a subtropických lesov. Vyhľadávajú skôr rozvoľnené porasty a často rastú pozdĺž vodných tokov v polotieni.

Parametre

Náš umelý strom Kolokázia kvitnúca je vysoká 140 cm vrátane kvetináča. Priemer základného plastového kvetináča je 17,78 cm. Skladá sa z troch umelých kmeňov zelenej farby, 13 umelých zelených listov, ktoré sú na dotyk ako skutočné. Okrem toho obsahuje jeden bielý kvet a dva plody červenej farby. Keďže materiál, z ktorého je tento strom vyrobený neobsahuje UV ochranu, je Kolokázia určená predovšetkým do interiéru.

Umiestnenie

Náš krásny umelý strom je ideálnym doplnkom vášho domova, či kancelárie. Je vhodný všade tam kde túžite mať trochu zelene a kde nie sú vhodné podmienky pre živé rastliny, či už pre nedostatok svetla alebo starostlivosť o ne. Pri výbere správneho miesta vám svojím vzrastom vnesie trópy priamo do vašej izby. Pristane takmer ku všetkým interiérovým štýlom. 

Ľahko sa s ním manipuluje a zaistí dlhú životnosť - a to všetko s nulovými nárokmi na údržbu.

Kombinácie

Kalokázia je exotický strom, ktorý k sebe nepotrebuje spoločníka. Ak ho ale chceme kombinovať s inými rastlinami, je všestranne použiteľný.

Odporúčame kombinovať s rôznymi variantami z čeľade Araceae ako sú napriklad: Antúria, Alokázia či Kala, s ktorými vytvorí dokonale harmonický interiér

Odporúčame vsadiť do dekoračného kvetináča, ktorý je možné u nás taktiež objednať samostatne.


 

Parameters

Product code 20047
Height 140 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert height 15 cm
Insert diameter 17.9 cm
Number of stems / stems 3 ks
Stem / stem material plastic
Branch height 65 cm
Number of branches 20 ks
Leaf height 40 cm
Leaf width 30 cm
Number of sheets 13 ks
Sheet material plastic
Number of buds 2 ks
Trunk / stem color green, brown
Branch color green
Leaf color green
Fetal color red
Bud color green
Trunk / stem height 24 cm
UV Protection not
Trunk / stem diameter 17 cm
Insert color black
Number of fruits 2 ks

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!