Contact us info@hk-green.eu

Umelý strom Vistéria fialová 150 cm

Discount
9 %
Original
€110
Today only
€99.90 without VAT
22 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Vistéria je drevnatá, rýchlorastúca Liana s veľkou hmotnosťou, ktorá nemá úponky, bez pevnej opory sa nezaobíde. Zvykne sa sadiť aj v blízkosti stromov a terás, kde sa s obľubou “škriabe“ hore. Okolo opory sa ovíja v smere hodinových ručičiek, doprava. Vistéria rastie do výšky 7,5 metra a viac. Kvitne od mája do júna, kvety sú motýľokveté a vytvárajú pôsobivé previsnuté hroznovité súkvetia, ktoré sú až 50 cm dlhé bieleho, ružového alebo fialového sfarbenia. Kvety v trsoch sa rozvinú všetky naraz a vytvárajú tak veľmi pôsobivý obraz. Kvety sú zložené z päťzubého kalicha, štítu a člnku. Svoju príťažlivosť nestráca ani po odkvitnutí. Jej mladé jasnozelené lístky pôvabne prevísajú k zemi. Vistérie sú silné popínavé dreviny s pestrým využitím v záhrade. Je mrazuvzdorná a opadavá (v novembri). Všetky časti rastliny a najviac semená obsahujú jedovatý Glykozid Wisterin. Už konzumácia dvoch až troch semien môže mať u detí vážne následky.

Výskyt

Pochádza z USA, v Európe sa začala pestovať od roku 1816, najviac je však rozšírená v Japonsku, Číne a Kórei. Botanik Thomas Nuttall povedal, že pomenoval rod Wisteria na pamiatku amerického lekára a anatóma Caspar Wistar. V našich záhradách sa pestujú obvykle dva druhy: Vistéria čínska a Vistéria japonská. Jej povestná životaschopnosť, dlhovekosťou, nežné kvetové vodopády a prenikavá vôňa z nej robia najpríťažlivejšiu popínavú Lianu. Vistéria dodáva záhrade romantickú atmosféru a získava si tak srdcia stále nových milovníkov kvetov. Je odolná aj voči dvadsať stupňovým mrazom, takže je dosť populárna aj v našich končinách.

Vistéria obľubuje slnečné stanovisko, dobre chránené pred vetrom. Vyžaduje pravidelný a radikálny rez. 

Parametre

Naša umelá Vistéria je vysoká 150 cm vrátane základného plastového kvetináča. Priemer základného kvetináča je 17,78 cm. Povrch umelého substrátu je pokrytý imitáciou machu. Vistéria pôsobí veľmi realisticky vďaka kmeňu, ktorý je z prírodného dreva, jej listy sú detailne prepracované a sú vyrobené z kvalitného textilu.

Umiestnenie

Umelý strom Vistéria je určený do interiéru. Svojim romantickým vzhľadom vzbudí pozornosť nie jedného hosťa, či zákazníka. Vistériu môžeme umiestniť v hotelovej hale, v nákupnom stredisku, vstupnej hale divadla. Je vhodná pre rôzne scény, zvyšuje estetickú úroveň prostredia. Umelý strom je skvelou alternatívou živých stromov všade tam kde nemôžu rásť, alebo kde je starostlivosť o ne nemožná.

Kombinácie

Vistéria je svojou krásou a vznešenosťou kráľovnou kvitnúcich stromov. Preto si ako dekorácia bohato vystačí aj sama. No ak si túžite vytvoriť príjemnú dekoráciu, neváhajte siahnuť po Fikuse, či Vavríne. V tejto kombinácii vytvoríte oázu pokoja a spríjemnite tak svoj domov, alebo pracovné prostredie. Všetky spomínané produkty nájdete na našej internetovej stránke, vrátane dekoračných kvetináčov, o ktoré rastliny môžete doplniť pre vytvorenie ešte viac vkusnej a modernej dekorácie presne podľa vašich predstáv.

Parameters

Product code 20025
Height 150 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert height 15 cm
Insert diameter 17.2 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material wood
Leaf height 7.5 cm
Leaf width 2 cm
Sheet material textiles
Trunk / stem color brown
Leaf color green
Flower color purple
Insert color black

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!