Contact us info@hk-green.eu

Umelý strom Helikónia 130 cm

Discount
10 %
Original
€70
Today only
€62.90 without VAT
39 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Helicónia je rod kvitnúcich rastlín v monotypickej rodine Heliconiaceae. V červenom zozname ohrozených druhov IUCN je zaradená aj väčšina druhov. Medzi bežné názvy rodu patria pazúry homára, tukánsky zobák alebo falošný rajský vták. Tento druhý termín označuje ich blízku podobnosť s kvetmi Strelície. Súhrnne sa tieto rastliny tiež jednoducho označujú ako „heliconias“.

Výskyt

Väčšina zo zhruba 194 známych druhov pochádzajú z tropickej Ameriky, niekoľko druhov pochádza aj z ostrovov v západnom Pacifiku. V tropických lesoch je veľa druhov heliconitových oblastí. Niekoľko druhov sa pestuje ako okrasné rastliny a niektoré sú naturalizované na Floride, v Gambii a Thajsku.

Parametre

Naša umelá Helikónia je vysoká 130 cm vrátane kvetináča. Skladá sa z jedného kmeňa, ktorý je vyrobený v kombinácii prírodného dreva a plastu. Zhruba v polovici Helikónie začína listovanie. Listy sú vyrobené z plastového materiálu, ktoré sú na dotyk ako živé a sú v počte 15 kusov. Je to dokonalá replika živej verzie tejto palmy. Táto Helikónia sa dodáva v plastovej vložke s priemerom 17,78 cm, v ktorej je ukovená, spolu s umelým substrátom, ktorý je pokrytý imitáciou machu.

Umiestnenie

Náš umelý strom Helikónia vám veľmi pekne vyplní otvorené a presvetlené miestnosti. Vďaka svojmu realistickému vzhľadu bude krásnou ozdobou vašej domácnosti či kancelárie a aj zabudnete, že táto Helikónia je vlastne umelá. Nádherne sa vyníma na podstavcoch, v obývacích izbách a jedálňach, vždy v najviac reprezentatívnych častiach bytu alebo domu. Naša Helikónia vám zaručene prinesie trópy a to až priamo k vám domov.

Kombinácie

Rastlina Helikónia sa veľmi dobre kombinuje s ostatnými druhmi paliem, ale aj s rôznymi Monsterami, no hodia sa k nej aj klasické Paprade. Ak sa obávate, že si do miestnosti k tejto Helikónii nebude môcť umiestniť aj nejakú tú kvitnúcu rastlinu, tak to ste skutočne na omyle. Veľmi dobre si “rozumie” s Orchideami alebo Guzmániou. Táto Helikónia sa tiež skvele dopĺňa s našimi plastovými kvetináčmi RATO s ratanovým vzorom svetlejšej, ale aj tmavej farby. Nájdete ich v našej ponuke. Osadenie do kvetináča môžete ozvláštniť aj umiestnením drevených štiepok na povrch substrátu, ktorých veľký výber nájdete taktiež na našej stránke.

Parameters

Product code 20071
Height 130 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert height 14 cm
Insert diameter 17.85 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Branch height 22 cm
Number of branches 11 ks
Leaf height 42 cm
Leaf width 22 cm
Number of sheets 15 ks
Sheet material plastic
Number of buds 1 ks
Trunk / stem color green
Branch color green
Leaf color green
Bud color yellow
Trunk / stem height 50 cm
UV Protection not
Insert color black

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!