Contact us info@hk-green.eu

Umelý strom Olivovník 120 cm

Discount
40 %
Original
€68
Today only
€40.90 without VAT
Unavailable
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Patrí do čeľade olivovité a rodu Oliva. Olivovník je vždyzelený strom, ktorý dosahuje výšku 5 až 10 m. Kmeň je nízky so šedozelenou rozpukanou kôrou. Koruna je bohato rozvetvená, nepravidelná, vajcovitá až guľatá. Listy sú kožovité a tvrdé, elipsovité až kopijovité, na spodnej strane šedozelené, na vrchnej strane tmavozelené. Listy sú neopadavé a dosahujú dĺžku 8 cm. Kvety sú drobné, voňavé, žltobiele. Plodom je dužinatá kôstkovica guľovitého až vajcovitého tvaru, ktorá obsahuje veľké množstvo oleja. Plody sa nazývajú olivy.

Výskyt

Olivovník pochádza z Iránu, odtadiaľ sa rozšíril do Stredozemia. Afrika je druhým kontinentom, kde sa olivovník pôvodne nachádzal, avšak tu rástli divé odrody a to na území dnešného Egypta a Etiópie. Dnes je rozšírený na mnohých miestach - Stredozemie, Afrika, Stredná a Južná Amerika, hlavne Mexiko a Peru. Divoké odrody sa nachádzajú v dubových lesoch. Je to teplomilná rastlina, vyskytuje sa často na kamenitých a suchých pôdach. Rastie veľmi pomaly a dosahuje veľmi vysokého veku.

Parametre

Náš umelý strom Olivovník má výšku 120 cm vrátane plastovej vložky v ktorej je dodávaný a jej priemer je 15,13 cm. Kmeň je zeleno-sivej farby, vyrobený z plastu. Na 11 vetvách sú vysokokvalitné textilné olivové listy rovnako ako pravé listy olivovníka reprodukované v hornej časti tmavozelenou farbou a v spodnej časti bledozeleným tónom. Je potrebné zdôrazniť podrobnú veľkosť a reliéf listu. Olivové plody na strome sú čiernej farby. Kvôli mnohým malým detailom a vysokokvalitnému spracovaniu je strom dokonalou replikou olivového kríka. 

Umiestnenie

Olivovník sa stal novým módnym trendom pre svoje jemne sfarbené lístie, ktoré krásne doplní každý interiér. Vhodný je do akejkoľvek miestnosti, či už v domácnosti, alebo komerčných priestoroch. Tento strom je jeden z najobľúbenejších stromov vôbec. Navyše nepotrebuje žiadnu údržbu a vydrží vám celé roky.

Kombinácia

Umelý strom Olivovník sa dá skvelo kombinovať s akoukoľvek rastlinou, či stromom. Určite neurobíte krok vedľa ak mu za spoločníka zvolíte umelý Fikus, Šefleru, alebo Dracenu. S pomocou kombinácií farieb môžete vytvoriť príjemné prostredie alebo pokojnú atmosféru. Z kvitnúcich rastlín sa k Olivovníku skvelo hodí napríklad Lopatkovec, ale aj Strelícia. Nemenej dôležitý je výber správneho kvetináča. Vďaka jeho nízkej výške môžete kľudne zvoliť vysoký kvetináč. Všetky spomínané produkty nájdete na našej internetovej stránke.

Parameters

Product code 20096
Height 110 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert height 13 cm
Insert diameter 15.13 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Number of sheets 330 ks
Branch color green
Leaf color green
UV Protection not

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!