Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Kala žltočervená 50 cm

Discount
41 %
Original
€22
Today only
€12.90 without VAT
457 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Kala je trvalá izbová rastlina pestovaná pre jej atraktívne kvety. Označuje sa aj názvom zimná Kala, pretože kvitne v zime. Druhý názov je kornútovka, pre jej nevšedné kvety, ktoré pripomínajú kornútky. Kvety Kaly vyrastajú na pevných stonkách a zväčša, nie však výlučne, vyčnievajú ponad listy. Sú tvorené z cca 8 cm veľkého bieleho valcovitého tulca, ktorý obklopuje stredový šúľok, ktorý býva skrytý v tulci. Tulce bývajú snehobiele, ale sú aj kultivary s ružovými, či oranžovými odtieňmi farieb. Listy má zelené, dlhé, kopijovité a vyrastajú trsovito z podzemného rhizómu. Sú na dlhých stopkách. Vyšľachtených bolo mnoho kultivarov, ktoré sa odlišujú veľkosťou vzrastu aj farbou kvetov a listov. Niektoré druhy môžu dorásť až do výšky 100 cm a ich kvety voňajú.

Výskyt

Domovom rastliny sú močaristé oblasti Južnej Afriky, kde sa pravidelne striedajú obdobia zimného vlhka, dažďov a záplav a obdobia letného sucha, kedy močaristé pôdy vysychajú. Rovnaké životné nároky má Kala aj v izbových podmienkach. Vďaka dužinatým rhizómom prežije obdobie sucha bez problémov.

Parametre

Naša umelá Kala je náš najpredávanejší produkt, jej výška je vrátane základného plastového kvetináča 50 cm. Disponuje 5 krásnymi žltočervenými kvetmi, ktoré sú vyrobené z kvalitného silikónového materiálu. Listy sú zelenej farby s jemným žilkovaním, vyrobené z veľmi jemného plastového materiálu. Rastlina je dodávaná v základnom plastovom kvetináči, ktorého priemer je 12,9 cm a výška 12 cm. Rastlina pôsobí veľmi realistickým dojmom.

Umiestnenie

Vneste do svojho interiéru trochu zelene s touto umelou Kalou, ktorá vyzerá ako živá. Kala predstavuje skvelý spôsob, ako oživiť interiér vašej domácnosti. Stane sa výrazným a neprehliadnuteľným prvkom na vašom pracovnom stole, pulte, v chodbe na komode, obývačke, skrátka všade tam kde túžite oživiť priestor. 

Kombinácie

Naša umelá Kala je kvet, ktorý k sebe nepotrebuje spoločníka. Vie vyniknúť v priestore aj sama. Ak si ju však prajete aj napriek tomu kombinovat, je všestranne použiteľná. Hodí sa k nej napríklad akákoľvek zeleň z našej ponuky. Ako napríklad Šeflera, Monstera, či svetlozelená Ozdobnica čínska. V kombinácii so správne zvoleným dekoratívnym kvetináčom krásu vašej Kaly ešte viac podčiarknete. Všetky spomínané produkty nájdete na našej internetovej stránke. 

Parameters

Product code 20022
Height 50 cm
Determination interior
Flowerpot inner liner only
Insert height 12 cm
Insert diameter 12.9 cm
Insert material plastic
Number of stems / stems 26 ks
Stem / stem material plastic
Number of sheets 21 ks
Sheet material plastic
Number of flowers 5 ks
Trunk / stem color green
Flower color yellow, red

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!