Contact us info@hk-green.eu

Umelá orchidea cyklámenová 49 cm

Discount
41 %
Original
€20
Today only
€11.90 without VAT
300 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Orchidea je čeľaď krytosemenných rastlín, ktorá zahrňuje vyše 800–1 000 opísaných rodov a 25–30 000 druhov. Názov čeľade vznikol z gréckeho slova orchis. Viera v afrodiziakálne účinky hľuznatých orchideí pretrváva dodnes. Okrem botanických druhov je známych vyše 100 000 rôznych kultivarov a hybridov. Rastliny tejto čeľade sa vyznačujú značnou genetickou nestálosťou, čo umožňuje medzidruhové a dokonca medzirodové kríženie. Hybridy sú medzi pestovateľmi veľmi populárne a neustále vytvárajú nové formy.

Výskyt

Orchidey môžeme nájsť takmer všade na svete vrátane trópov, arktickej tundry i mierneho pásma. Tajomstvom diverzity Orchideí je ich výnimočná prispôsobivosť na rôzne podmienky prostredia a aj vďaka tejto obrovskej diverzite nebolo náročné nájsť druhy, ktoré prosperujú aj v interiéri. Väčšina v súčasnosti pestovaných Orchideí v našich podmienkach sú epifytické rastliny pochádzajúce z tropických oblastí. Označenie “epifytické” znamená, že tieto rastliny rastú vo voľnej prírode na iných stromoch a rastlinách, pričom na nich nijakým spôsobom neparazitujú.

Parametre

Výška našej umelej Orchidei je 49 cm vrátane kvetináča. Dodávame ju v dekoračnom kvetináči s čierno-bielym mramorovým vzorom. Povrch výplňového substrátu je pokrytý dekoračnými kamienkami. Priemer kvetináča je 11 cm a je vyrobený z tvrdeného plastu. Orchidea má dve umelé prírodne zelené stonky, na ktorých sa nachádzajú 4 tmavozelené listy a 24 nádherných cyklámenových kvetov z jemného silikónu. Listy a kvety sú síce vyrobené z kvalitného plastu, no na pohľad aj na dotyk sú na nerozoznanie od živých.

Umiestnenie

Umelá Orchidea je určená do interiéru. Rastlina vyzerá veľmi reálne a je vhodná ako dekorácia skutočne do každej miestnosti. Je ideálnym doplnkom do vašej domácnosti, kancelárie či ordinácie. Jej umiestnenie je vhodné všade tam kde nie je dostatok svetla pre živú rastlinu. Odporúčame ju situovať na viditeľné miesto či už na komodu, parapet, alebo stolík. Jej pestrá farba rozžiari každý kút a prinesie potešenie pre oko. 

Kombinácie

Orchidea je prekrásna rastlina už sama o sebe. Určite dokonalo vynikne ako jedinec, alebo taktiež v kombinácii s inými farebnými odrodami Orchidey, s ktorými budú spolu vytvárať harmonický interiér, či príjemné pracovné prostredie. Je veľmi obľúbenou voľbou napríklad do moderných priestorov, kde zaujme najmä svojim čistým dizajnom.

Parameters

Product code 20035
Height 49 cm
Determination interior
Flowerpot decorative
The diameter of the flowerpot 11 cm
Trunk / stem length 30 cm
Number of stems / stems 2 ks
Stem / stem material plastic
Leaf width 7 cm
Leaf length 12 cm
Number of sheets 4 ks
Sheet material plastic
The width of the flower 9 cm
Number of flowers 24 ks
Trunk / stem color green
Leaf color dark green
Flower color purple
Flower height 7 cm
UV Protection not

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!