Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Marolist balšámový 22 cm

Discount
25 %
Original
€3.30
Today only
€2.49 without VAT
338 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Marolist balšámový je stará liečivá rastlina z čeľade astrovité. Jej nadzemné časti vydávajú silnú vôňu po mentole. Je to trvalá, silne aromatická bylina s vetvenými odnožami, dorastajúca do výšky 40-100 cm. Listy sú mäkké, jednoduché, eliptického tvaru, nepravidelne zubaté. Kvety sú v drobných, 4-7 mm širokých, dlhých stopkatých súboroch, ktoré sa skladajú do bohatej kytice v počte 10 až niekedy viac ako 100.

Výskyt

Marolist balšámový  pochádza z oblastí juhozápadnej Ázie: Turecko, Afganistan, Irán a z Kaukazu. Neskôr zdomácnel v Stredomorí a pestovaním bol rozšírený aj do mnohých ďalších oblastí sveta. Príležitostne sa vyskytuje aj vo voľnej prírode, no zvyčajne len v teplom podnebnom pásme. 

Parametre

Náš Marolist balšamový sa skladá z plastovej žlto-zelenej stonky a spolu s kvetom je vysoký 22 cm. Na stonke sa nachádzajú aj hrubšie zelené listy, ktoré sú vyrobené z PU materiálu. Ozdobou celej rastliny je realisticky vyzerajúci žltý kvet. Táto rastlina sa dodáva bez vnútornej vložky alebo dekoratívneho kvetináča. Je zakončený zapichovacím tŕňom, pomocou ktorého rastlinu jednoducho umiestnite zapichnutím do požadovaného kvetináča, alebo aranže. 

Umiestnenie

Je určený do interiéru, vhodný ako doplnok do obývačky, kuchyne, chodbu a na miesta kde by živá rastlina nemala dostatok svetla, alebo pravidelnú starostlivosť. Vďaka svojej veľkosti je vhodné ju umiestniť napríklad na konferenčný stolík, poličku alebo na jedálenský stôl. Môžete zvoliť vsadenie buď do vázy, alebo do vkusného moderného kvetináča. Veľký výber kvetináčov nájdete aj na našej stránke.

Kombinácie

Vzhľadom nato že Marolist balšamový rastie vo svojom prirodzenom prostredí na kamenistých pôdach odporúčame ich teda kombinovať s rǒznymi sukulentmi napríklad Eševériami, Kaktusmi, Laskavcami, ale kľudne môžete zvoliť aj spojenie s inými rastlinami taktiež kvitnúcimi napríklad s orchideou, Hortenziou, či Pelargóniou. Marolist pekne zvýrazníte jednofarebným kvetináčom v pastelových farbách. Hodí sa k nemu však aj viacfarebný kvetináč, prípadne jednofarebný kvetináč so vzorom. Širokú ponuku nádherných kvetináčov nájdete aj u nás na stránke v sekcii - Kvetináče.

Parameters

Product code 20162
Height 22 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Width 12 cm
Trunk / stem length 10 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Branch length 6 cm
Number of branches 3 ks
Branch material plastic
Leaf width 4 cm
Leaf length 6 cm
Sheet material plastic
Number of flowers 3 ks
Trunk / stem color dark green
Branch color green
Leaf color green
Flower color yellow

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!