Contact us info@hk-green.eu

Umelá vetva Nohovec 14 cm

Discount
26 %
Original
€0.38
Today only
€0.28 without VAT
2450 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Podocarpus, čiže Nohovec, patrí k najodolnejším a najatraktívnejším bytovým bonsajom. Dokáže si nadobro získať srdce svojho pestovateľa. Kedysi zdobil nádvoria budhistických chrámov, dnes byty a záhrady milovníkov krásnych stromov.

Sú to prevažne stromy rôznych veľkostí. Listy sú ihlicovité a majú niekedy vzhľad listov listnatých stromov. Najväčšie sú dlhé až 35 cm a široké takmer 9 cm, menej často sú šupinovité. Majú zvyčajne výrazné stredové rebro a sú usporiadané špirálovito, alebo v dvoch radoch, bývajú tuhé, kožovité. 

Výskyt

Pôvodom pochádza z teplých oblastí južnej Číny a Japonska. Už pred storočiami patril Nohovec vo svojej domovine k obľúbeným druhom, ktoré zdobili záhradné a chrámové areály rovnako ako malé záhradky pri rodinných domoch.V Japonsku sa doteraz sadia tieto krásne stromy vedľa bránky vedúcej k rodinnému domu. Podocarpus sa stal i symbolom japonskej prefektúry Čiba ležiacej neďaleko Tokia na ostrove Honšú. Z Ázie sa Nohovce dostali do Európy, vďaka svojmu atraktívnemu vzhľadu. Obľúbili si ich aj záhradníci teplých južných oblastí USA, kde sa im dobre darilo a neohrozoval ich mráz. Najčastejšie vyrastá na vlhkých tropických a subtropických hornatinách.

Parametre

Naša umelá vetva Nohovec je 14 cm vysoká, príjemnej zelenej farby v rôznych odtieňoch. Má krásne ohnuté lístky z PU materiálu. Stonka je vyrobená z plastu. Dodávame ho bez kvetináča. Rastlina je dodávaná ako zapichovacia stonka, takže ju možno ľahko spracovať na pekné aranžmány.

Umiestnenie

Nohovec je vhodný do interiéru a je ideálnym doplnkom do Vášho bytu či domu. Má nízku výšku a vzhľadom na to je dobré ho umiestniť na stolik, prípadne komodu, balkón - skrátka všade tam, kde nie je dostatok svetla a kde nie je možné sa pravidelne starať o živú rastlinu, alebo kde by sa jej v raste nedarilo. 

Kombinácie

Vneste do svojho interiéru trochu zelene s touto umelou rastlinou, ktorá vyzerá ako živá. Veľmi pekne vynikne samostatne ako jedinec, alebo viac kusov rovnakého druhu nám vyčaruje krásny zelený buket.

Odporúčame kombinovať aj s rôznymi variantami kaktusov alebo sukulentov z našej bohatej ponuky, prípadne s iným naším sortimentom podľa vášho vkusu.

Možná je aj kombinácia s dekoratívnym kvetináčom, ktorý si môžete vybrať na našej internetovej stránke.

Parameters

Product code 20137
Height 14 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Stem / stem material plastic
Leaf height 5 cm
Leaf width 1 cm
Sheet material plastic
Leaf color green
The length of the mandrel 6 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!