Contact us info@hk-green.eu

Umelá Vavrínová vetvička 16 cm

Discount
24 %
Original
€0.88
Today only
€0.67 without VAT
1490 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Vavrín pravý je stálezelený strom, alebo ker z čeľade vavrínovité. Pochádza z teplých oblastí. Listy sú pomerne tvrdé, kožovité, predĺžené, kopijovité až oválne. Sú 10 – 50 mm dlhé a 20 – 50 mm široké. Majú vyvýšené a charakteristicky zvlnené okraje. Líce listov je tmavší ako rub. Kvitne od marca do apríla, má biele, žlté až modročervené kvety. Je slabo aromatický, má trpkú až horkú chuť.

Výskyt

Strom Vavrínu bobkového rastie pôvodne vo východnej časti Stredomoria, ale dlho bol pestovaný v severnej Európe a Amerike. Stal sa symbolom múdrosti a slávy Grékov a Rimanov, ktorí pri oslavách korunovali kráľov, básnikov, olympijských šampiónov a víťazných generálov vencami jeho hladkých kožovitých listov. Aj keď existuje niekoľko druhov Vavrína, v kuchyni sa používa iba Laurus nobilis, čerstvé aj sušené listy.

Parametre

Naša umelá vetva vavrínu je vysoká 16 cm. Má zelenú stonku vyrobenú z kvalitného plastového materiálu, na ktorej sa nachádzajú menšie vetvičky. Tieto vetvičky sú dozdobené menšími zelenými lístkami, ktoré sú vyrobené z PU materiálu. Vetvičky bez lístkov sú zakončené bielymi púčikmi. Táto rastlina sa dodáva bez vnútornej vložky alebo dekoratívneho kvetináča. Obsahuje zapichovací tŕň, pomocou ktorého rastlinu jednoducho upevníte do vami zvoleného kvetináča.

Umiestnenie

Naša vetva umelého Vavrínu je určená do interiéru. Dá sa veľmi pekne umiestniť na konferenčný stolík, ale aj do kvetináča k inej rastline. Vzhľadom nato, že nemá ochranu proti UV žiareniu, nemala by byť vystavovaná priamemu slnku. Vetvička je vhodná náhrada za živú rastlinu, keďže nepotrebuje pravidelnú starostlivosť, ani zálievku. Pekne rozžiari aj ten najtmavší kútik vo vašej domácnosti.

Kombinácie

Naša vetva umelého Vavrínu vám vie aj napriek svojmu malému vzhľadu pekne oživiť priestor, no zároveň to je aj jej nevýhoda a preto ju odporúčame doplniť aj o iné druhy tejto rastliny. No nemusíte sa báť ju skombinovať aj s inými rastlinami ako napríklad s Rozmarínom alebo Nohovcom, ktoré nájdete taktiež v ponuke na našej stránke. Veľmi pekne sa dopĺňa s kvetináčmi v zemitých farbách, ale dobre sa hodí aj k iným farbám, ktoré budú ladiť k vášmu interiéru. Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, dobre nakombinovaný kvetináč s rastlinou vám vie úplne zmeniť celý interier a tak spestriť vašu domácnosť príjemnou dekoráciou. Na našej stránke nájdete široký výber dekoratívnych kvetináčov. Tiež u nás nájdete aj dekoratívne štiepky, s ktorým si viete dotvoriť pre tento sukulent pekné skrášlenie upevnenia do kvetináča.

Parameters

Product code 20168
Height 16 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Sheet material plastic
Leaf color green
Bud color white
UV Protection not
The length of the mandrel 10 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!