Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Philodendron Cordatum 25 cm

Discount
23 %
Original
€2.60
Today only
€1.99 without VAT
1398 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Filodendron (Philodendron) je rod rastlín z čeľade áronovité. Sú to malé až robustné, vytrvalé byliny s celistvými alebo členenými listami a drobnými kvetmi. V prírode rastú ako epifyty a poloepifyty v korunách stromov, ale aj na skalách, pevnej zemi a v močiaroch. Majú zaujímavý spôsob opeľovania, spojený s tvorbou tepla.

Je to veľmi vzácny druh, ktorý sa ponúka ako izbová rastlina a ktorý vďaka svojim vlastnostiam priťahuje veľkú pozornosť.

Philodendron cordatum je neobvyklý toxický druh. Pri konzumácii je toxický pre ľudí a väčšinu zvierat. To, čo rastlinu charakterizuje najviac, sú jej listy, ktoré majú dizajn v tvare srdca, veľké a sýto zelené. 

Výskyt

Filodendron Cordatum je rastlina pôvodom z Brazílie a Peru. Aj keď je to exotika pravdou je, že sa veľmi dobre prispôsobuje ďalšiemu podnebiu a prostrediu. Jeho odolnosť pomáha rastline meniť svoje potreby s dostatkom času na túto adaptáciu.

Je rozšírený výhradne v tropickej Amerike. Areál siaha od severného Mexika cez Strednú Ameriku po Paraguaj a severnú Argentínu a zahŕňa aj Karibské ostrovy. Centrum druhovej rozmanitosti je v Brazílii. Je zrejmé, že mu zima príliš nesedí, preto na severe Španielska sa odporúča  pestovanie v interiéri. Na juhu Španielska už je možné pestovanie aj v exteriéri.

Parametre

Umelá rastlina Filodendron Cordatum je vrátane stonky vysoká 25 cm. Pozostáva zo zelenej plastovej stonky a tento umelý buket má sedem vetiev, na ktorých sa nachádza 36 plastových zelených listov, ktoré sú na dotyk ako živé. Rastlina je ukončená zapichovacím tŕňom, takže ju možno ľahko spracovať do pekných aranžmanov. Kvetináč nie je súčasťou balenia.

Umiestnenie

Na prvých miestach v popularite by sa určite umiestnil Filodendron. Pri výbere správneho miesta svojím vzhľadom vám vnesie trópy priamo do izby. Ak hľadáte peknú zelenú rastlinu pre váš parapet alebo na skrinku, táto umelá rastlina Filodendron vám môžeme len a len odporučiť. Filodendron dokáže zmeniť interiér kúpeľne najmä pre svoj exotický zjav a výraznú zelenú farbu. Táto rastlina má tendenciu upútať a stiahnuť na seba pozornosť. Je vítaným doplnkom v obytných priestoroch a kanceláriách, alebo všade tam kde sa živým rastlinam nedarí, či už pre nedostatok slnka alebo nepravidelnú starostlivosť.

Kombinácia

Pôsobivé sú jednotlivé rastliny rovnako aj menšie skupinky vytvorené z niekoľkých identicjkých jedincov. Veľmi vhodná je kombinácia Fladendronu s popínavými rastlinami ako je Brečtan, Pavinič, Zemolez a iné. Dá sa s ním kombinovať naozaj veľké množstvo rastlín, ktoré budú spolu vytvárať harmonický interiér. Odporúčame umiestniť do dekoratívnych kvetináčov, ktoré nájdete v našej internetovej ponuke.

Parameters

Product code 20199
Height 25 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Branch length 9 cm
Number of branches 7 ks
Branch material plastic
Leaf width 6 cm
Leaf length 9 cm
Number of sheets 36 ks
Sheet material plastic
Branch color green
Leaf color green
The length of the mandrel 8 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!