Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Bazalka zelená 25 cm

Discount
40 %
Original
€2.80
Today only
€1.69 without VAT
1398 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Bazalka je jednoročná liečivá rastlina z čeľade hluchavkovité (Lamiaceae). Má špecifickú intenzívnu vôňu. Ľudovo sa Bazalke hovorí i basilika, prípadne bazalienka. Bazalka je medonosnou rastlinou, pre svoju bohatosť kvitnutia je veľmi cennou včelárskou rastlinou. Čerstvé alebo sušené listy sa používajú ako univerzálny korenie. Pestujú sa formy s listami zelenej a červenej farby. Odlišná je tiež aróma - od typickej vône Bazalky po škoricovú a citrónovú. Možnosť zámeny Bazalky pravej je veľmi malá, pretože Bazalka sa od podobných rastlín rovnakej čeľade líši špecifickou vôňou. Sú opeľované hmyzom. Okrem toho, že sa Bazalka často pridáva do rôznych jedál, najčastejšie do polievok a šalátov, prípadne možno nájsť aj recepty s Bazalkou v pravej talianskej pizze, má priaznivé účinky aj v lekárstve.

Výskyt

Bazalka pôvodne pochádza z oblasti Indie, pestuje sa už od staroveku. Do Európy bola Bazalka privezená v 16. storočí najmä ako okrasná rastlina. V súčasnosti existuje veľké množstvo odlišných druhov Bazalky s rozmanitou farbou kvetov i listov. Ocimum zahŕňa približne 50 druhov polokerov a bylín, ktoré rastú v tropických až miernych podnebných pásmach.

Parametre

Naša umela rastlina Bazalka je dodávaná bez kvetináča. Ten si je možné objednať na našej stránke. Je vyrobená z kvalitného plastu a vysoká približne 25 cm. Táto umelá Bazalka obsahuje zapichovací tŕň, pomocou ktorého sa dá zapracovať do rôznych dekorácií, či aranžmánov. Jej listy, ktorých počet je 36 ks, sú tiež vyrobené z plastu. Sú na nerozoznanie od živých a to či už na pohľad, alebo dotyk.

Umiestnenie

Umelá rastlina Bazalka je určená do interiéru

Naša umelá rastlina Bazalka je veľmi pekná a vyzerá úžasne reálne a tak je vítaným doplnkom do všetkých obytných priestoroch. Skvele sa hodí ako nenáročná dekorácia do kuchyne, jedálne alebo dokonca reštaurácii. Postačí ak do truhlikového kvetináča pridáme ku bazalke aj iné bylinky ako napr. Levanduľa, Mäta, Rozmarín a krásne aranžmá je na svete.

Kombinácie

Našu umelú Bazalku je možné kombinovať napríklad spolu s umelým ovocím z našej ponuky, na skrášlenie jedálenského stola. Dá sa s ňou spájať naozaj veľké množstvo rastlín, ktoré budú spolu ako celok vytvárať nádherne harmonický interiér. Veľmi pekne vynikne aj viac kusov Bazalky napríklad v kvetináči terakotovej farby, alebo v iných zemitých farbách. Veľmi dôležité pri tvorení kombinácií rastliny s kvetináčom je samozrejme váš interiér. Nech to spolu ladí. Veľké množstvo nádherných plastových kvetináčov môžete nájsť aj na našej stránke.

Parameters

Product code 20185
Height 25 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Branch height 11 cm
Number of branches 7 ks
Branch material plastic
Leaf height 8 cm
Leaf width 5 cm
Number of sheets 36 ks
Sheet material plastic
Branch color green
Leaf color green
The length of the mandrel 7 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!