Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Fitónia biela 25 cm

Discount
41 %
Original
€2.70
Today only
€1.59 without VAT
1398 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Fitónia je nízka plazivá rastlina, ktorá dorastá do výšky 15 cm. Má krehké, oválne listy s výrazným kontrastným žilkovaním po celej ploche listu. Listy sú veľmi atraktívne. Rastlina tvorí aj nevýrazné žltozelené kvety usporiadané do klasu, ktoré sa v mnohých prípadoch odstraňujú, aby nebrzdili rast.

Výskyt

Fitónia je rod kvitnúcich rastlín z čeľade Acanthus Acanthaceae. Fitónie sú nádherné tropické plazivé rastliny, ktoré pochádzajú z vlhkých lesov juhoamerických Ánd, no v najväčšom počte sa nachádza hlavne v Peru. Najrozšírenejšie sú dva druhy: Fitónia striebrožilná - Fittonia argyroneura s olivovozelenými listami a výraznou bielou kresbou a Fitónia verschaffeltova - Fittonia verschaffeltii s trošku tmavšími listami a karmínovočervenou žilnatinou.

Parametre

Umelá vetva Fitónie bielej je vysoká 25 cm. Jej stonka je vyrobená z kvalitného plastového materiálu. Na tejto stonke sa nachádza 6 menších vetiev, ktoré sú vyrobené z rovnako kvalitného materiálu ako stonka. Vetva obsahuje aj 36 listov vyrobených z plastu, no na dotyk sú ako živé a to pomáha dotvoriť naozaj realistický efekt celej vetvy. Tieto listy sú žiarivo červeno-bordovej farby, s výrazným žilkovaním a celú vetvu dotvárajú taktiež žlté listy, ktoré tejto rastline dodávajú kontrastný jesenný nádych. Pomocou stonky si viete túto vetvu jednoducho umiestniť do vami zvoleného kvetináča, keďže tento produkt sa dodáva bez vnútornej vložky alebo dekoratívneho kvetináča. 

Umiestnenie

Naša vetva umelej Fitónie bielej je určená do interiéru. Dá sa veľmi pekne umiestniť na konferenčný stolík, ale aj do kvetináča k inej rastline. Vzhľadom nato, že nemá ochranu proti UV žiareniu, nemala by byť vystavovaná priamemu slnku. Je to vhodná náhrada za živú rastlinu, keďže nepotrebuje pravidelnú starostlivosť, ani zálievku. Pekne rozžiari aj ten najtmavší kútik vo vašej domácnosti.

Kombinácie

Umelá Fitónia biela vzhľadom nato, že ide o plazivú rastlinu, dá sa veľmi pekne kombinovať s rôznymi úponkami Brečtanu, no kľudne aj s inými vetvami z našej ponuky. Taktiež sa nemusíte báť túto vetvu kombinovať aj s našimi kvitnúcimi rastlinami. Na našej stránke si taktiež viete vybrať pekný dekoratívny kvetináč, ako aj ozdobné kamienky na ozvláštnenie vašej dekorácie. K tejto umelej vetve Fitónie sa skvele hodia kvetináče v zemitých farbách. Pre bohatší objem zvoľte viac kusov vetiev Fitónie. Vytvoríte si tak naozaj úchvatnú jesennú výzdobu na váš stôl, či poličku.

Parameters

Product code 20173
Height 25 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Branch height 7 cm
Number of branches 7 ks
Branch material plastic
Leaf height 9 cm
Leaf width 6 cm
Number of sheets 36 ks
Sheet material plastic
Branch color green
Leaf color green, white
The length of the mandrel 6 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!