Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Agáve 25 cm

Discount
40 %
Original
€8.70
Today only
€5.19 without VAT
194 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Agáve patrí do rozsiahleho rodu sukulentných rastlín zaradených do čeľade špargľovitých (Asparagaceae), v minulosti radené do samostatnej čeľade agávovité. Agáve je veľmi obľúbená mrazuvzdorná izbová, alebo vonkajšia rastlina. Rastlina Agáve má veľkú ružicu tučných listov s ostnatým okrajom.

Rastlina má malý robustný kmeň, ktorý je pod listami ťažko rozpoznateľný a listy vyzerajú akoby vyrastali priamo z koreňov. Rastlina rastie pomaly, kvitne len jedenkrát za život a potom uhynie. Zo stredu ružice vyrastie vysoký kvetný stvol a po dozretí plodov so semenami rastlina uhynie. Pred tým však vyrastú z materskej rastliny mladé odnože. Existuje viac ako 250 druhov Agáve, ktoré majú rôzne využitie. Pestovanie Agáve sa využíva na výrobu vlákien. Niektoré druhy sa používajú na prípravu prírodného, avšak nezdravého sladidla. Agáve pestujte tam, kde je slnečno a teplo. Agáve je púštna rastlina, takže po slnku doslova prahne. Znesie izbovú teplotu aj suchý vzduch. Pestovať ju môžete doma aj vonku na záhrade.

Výskyt

Väčšina druhov pochádza z Mexika, ale nájdeme ich aj v USA, ostatných krajinách strednej a južnej Ameriky. Tento sukulent k nám dorazil z Ameriky, kde sa vyskytuje ako na severe, tak aj na juhu. Agáve má veľa podôb a je len na vás, ktorú z odrôd Agáve si vyberiete. Unikátne na Agáve je to, že rastliny môžu dorásť až do 70 cm veľkosti, ich životnosť sa pohybuje medzi 10 až 60 rokmi (závisí to od odrody) a odolajú aj 30 stupňovým mrazom.

Parametre

Naša umelá rastlina Agáve je vysoká 25 cm. Obsahuje jednu zelenú umelú stonku, na ktorej sú listy krásnej prírodnej zelenej farby vyrobené z PU materiálu aj s ostňami. Rastlina je vybavená zapichovacím tŕňom, vďaka ktorému je jednoduché umiestnenie do dekoratívneho kvetináča.

Umiestnenie

Agáve je vhodné len do interiéru, pretože nie je vyrobené z materiálu s UV ochranou a na priamom slnku by mohlo stratiť farbu. Ale za to vám bude robiť radosť v interiéri kamkoľvek ho umiestnite. Svojou nádhernou zelenou farbou rozžiari každú miestnosť v domácnosti či v kancelárii. Táto rastlina je jednou z najobľúbenejších rastlín na dotvorenie priestoru. Má nízku výšku a vzhľadom na to je dobré ho umiestniť na stolik, komodu, poličku - skrátka všade tam, kde nie je dostatok svetla a kde nie je možné sa pravidelne starať o živú rastlinu. 

Kombinácie

Vneste do svojho interiéru trochu zelene s touto umelou rastlinou, ktorá vyzerá ako živá. Veľmi pekne vynikne samostatne ako jedinec. Agáve odporúčame umiestniť do truhlicového kvetináča s rôznymi variantami kaktusov alebo sukulentov z našej bohatej ponuky, pre vytvorenie zaujímavého aranžmánu.

Možná je aj kombinácia s dekoratívnym kvetináčom, ktorý si môžete vybrať na našej internetovej stránke.


 

Parameters

Product code 20158
Height 25 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Leaf width 4.5 cm
Leaf length 15 cm
Sheet material plastic
Leaf color green
UV Protection not
The length of the mandrel 10 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!