Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Kalatea 50 cm

Discount
40 %
Original
€8.80
Today only
€5.29 without VAT
600 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Kalatea je rod kvitnúcich rastlín patriacich do čeľade Marantaceae.

Je to rizomatózna rastlina, vyrastajúca z podzemkov. V prirodzenom prostredí rastie kríčkovito ako podrast vysokých stromov. Vytvára zhluky eliptických, okrúhlych až pozdĺžnych dlho stopkatých listov, ktoré bývajú rôzne zaujímavo okrasne vzorované. Spodná strana listov býva sfarbená do ružovohneda až bordova. Kvety sa tvoria v strapcoch zložených z malých rúrkovitých kvetov, v izbových podmienkach kvitne zriedkavo. 

Výskyt

Kalatea je vždyzelená tropická trvalka pôvodom z dažďových pralesov prevažne z Brazílie. 

Kalatea bola prvýkrát objavená v amazonskej džungli. V tropických regiónoch Afriky, Indie, juhovýchodnej Ázie, početných ostrovov Oceánie a Malajského súostrovia sa vyskytujú rôzne typy kvetov. Výnimkou je Austrália. 

Parametre

Výška našej umelej rastliny Kalatea je vrátane stonky 50 cm. Pozostáva z umelej stonky a tento umelý buket má deväť hlavných vetiev na ktorých sa nachádza 18 umelých listov v tmavozelenej farby so svetlo zelenými prúžkam. Spodná strana listov je sfarbená do bordova. Sú na dotyk ako živé. Táto rastlina sa dodáva bez kvetináča. Obsahuje zapichovací tŕň a tak je ľahko umiestniteľná kamkoľvek.  

Umiestnenie

Ak potrebujete oživiť alebo zútulniť priestor v interiéri, naše stále zelené rastliny sú mimoriadne vhodnou voľbou.

Rastlina vynikne kdekoľvek ju umiestnite, pretože vyzerá veľmi realisticky a preto veľmi elegantne doplní váš interiér.

Svojou prirodzenou farebnou schémou a prirodzenou hustotou rastlina zaujme hneď na prvý pohľad. Kalatea sa dokonale hodí do bytu či domu, skutočne kamkoľvek podľa vašej fantázie. Vzhľadom na jej pôvod z pralesov Strednej a Južnej Ameriky sa ideálne hodí aj do kúpeľne.

Kombinácie

V tejto verzii je umelá rastlina dodávaná bez kvetináča, takže ju môžete ľahko vložiť do svojej vlastnej okrasnej nádoby alebo vytvoriť základ pre krásne usporiadanie rastlín do aranžmá. Môžete ju umiestniť do pekného dekoratívneho kvetináča, alebo aj vázy podľa vášho výberu. Ak preferujete hustejší porast, odporúčame vám zakúpiť viac kusov týchto vetiev a ich spojením dosiahnete prekrásnu bohatú kyticu.

Dekoratívne kvetináče nájdete aj v našej ponuke.

Parameters

Product code 20252
Height 50 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Number of branches 9 ks
Branch material plastic
Leaf width 9 cm
Leaf length 13 cm
Number of sheets 18 ks
Sheet material plastic
Leaf color burgundy, green
The length of the mandrel 7 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!