Contact us info@hk-green.eu

Umelý Krotónovec strakatý 50 cm

Discount
40 %
Original
€9
Today only
€5.39 without VAT
600 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Codiaeum je rod rastlín z čeľade Euphorbiaceae. Od 19. storočia, keď k nám Krotónovca strakatého priviezli až z ďalekej Malajzie či Indie, absolvovala táto rastlina toľko šľachtiacich procedúr, že dnes už zrejme nik nevie, ako vyzeral originál. No treba povedať, že výsledkom je atraktívna kvetina, s listami rozličných veľkostí, hrajúcimi celou škálou farieb, od hnedej až po žltú. U nás je známy iba ako interiérová kvetina. Niektoré druhy, najmä Codiaeum variegatum, sa pestujú ako izbové rastliny. Krotónovec strakatý, ktorý sa tiež vďaka svojej tvarovej a farebnej rozmanitosti radí k obľúbeným v domácnosti. V jeho stonke sa však nachádza jedovatá mliečna šťava. Obsahuje alkaloidy - nebezpečné nervové jedy. U citlivých ľudí spôsobuje vyrážky, pľuzgiere a ekzémy. Po jeho požití sa môžu dostaviť príznaky otravy ako zvracanie, hnačky, podráždenie sliznice. Preč z dosahu detí.

Výskyt

Jej pôvod je v Indonézii, Malajzii, Austrálii a na ostrovoch západného Tichého oceánu. Rastie v otvorených lesoch a krovinách. Záhradné Krotónovce by sa nemali zamieňať s Crotonom, kozmopolitným rodom tiež v Euphorbiaceae, ktorý obsahuje viac ako 700 druhov bylín, kríkov a stromy.

Parametre

Náš umelý Krotónovec je približne 50 cm vysoký. Má jednu zelenú plastovú stonku, na ktorej je 9 vetiev. Na týchto vetvách začínajú realisticky vyzerajúce listy, ktoré sú vyrobené z plastu prírodnej zeleno - žlto - červenej strakatej farby. Na dotyk pôsobia ako živé. Táto rastlina sa dodáva bez kvetináča. Kvetina obsahuje zapichovací tŕň, pomocou ktorého sa dá ľahko zapracovať do akéhokoľvek aranžmánu, či dekorácie.

Umiestnenie

Krotónovec v našej ponuke je určený do interiéru, je ideálnym doplnkom do vášho domova, kancelárie alebo ambulancie - skrátka všade tam kde nie je dostatok svetla pre živú rastlinu. Vie dokonale vyniknúť ako samostatne stojaca rastlina, nakoľko je čo sa týka jeho charakteristických farieb výrazným kúskom vo vašom interiéri. Je skutočne neprehliadnuteľný a zaručene bude pútať pozornosť nech už sa ho rozhodnete umiestniť kdekoľvek.

Kombinácie

Umelý strom Krotónovec sa dá ľahko a pekne kombinovať s akýmkoľvek umelým Fikusom alebo Bambusom z nášho širokého sortimentu, ktorý nájdete na našej stránke. Pekne pôsobí aj v kombinácii s kvitnúcimi rastlinami, s ktorými vďaka svojim pestrým farbám pekne hrá a korešponduje s nimi. Krásne sa hodí či do dreveného, betónového, alebo plastového kvetináča. Vynikne viac v kvetináči v jednofarebnej kombinácii, ale fantázii sa medze nekladú a kľudne ho môžete umiestniť aj do viacfarebného kvetináča či truhlíka. Rozhodne nevstúpite vedľa. Veľmi pekne pôsobí aj umiestnenie viac rovnakých Krotónovcov vedľa seba. Tá dokonalá súhra farebnosti je skutočne ohromujúca.


 

Parameters

Product code 20251
Height 50 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Branch height 15 cm
Number of branches 9 ks
Branch material plastic
Leaf height 17.5 cm
Leaf width 9 cm
Number of sheets 18 ks
Sheet material plastic
Branch color green
Leaf color green, yellow, red
UV Protection not
The length of the mandrel 7 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!