Contact us info@hk-green.eu

Umelá Bazalka červená 45 cm

Discount
40 %
Original
€3.30
Today only
€1.99 without VAT
600 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Bazalka je buď jednoročná, alebo trvácna bylina s hranatou, niekedy rozkonárenou stonkou. Na stonke rastú protistojné, vajcovito oválne, celistvookrajové, stopkaté listy. Z pazúch listov vyrastajú ďalšie listy a neskôr, v hornej časti stonky, malé kvietky. Tie mávajú bielu, žltkastú alebo ružovkastú farbu. Celá rastlina typicky príjemne vonia. Narastá do výšky 20 až 40 cm. Je všeobecne známa a obľúbená ako korenie. Spolu s čerstvými rajčinami a olivovým olejom je neprekonateľne chutnou kombináciou jedla. Dnes je už pomerne široké množstvo rôznych druhov bazalky. Bazalka červená je jednoročná rastlina. Má malé lístky s prenikavou vôňou, na rozdiel od jej zelenej varianty. Bazalka má svoje miesto aj v tradičnej medicíne. Šťava z listov sa používa proti horúčkam. 

Výskyt

Bazalka pochádza z tropických oblastí centrálnej Afriky a juhovýchodnej Ázie, kde rastie ako trváca bylina, u nás sa pestuje ako jednoročná bylinka v kvetináčoch, alebo v záhradách. Táto bylinka bola dovezená až z ďalekej Indie, v súčasnosti je rozšírená aj v našich končinách. Bazalka pravá červená, je forma bazalky so silne voňajúcimi listami červenkastej farby a ružovými kvetmi. Kvitne celé leto, od júla do septembra. Jej grécke meno znie "Basilicum", čo znamená kráľovský. Tento prívlastok nedocenenej Bazalke právom patrí. 

Parametre

Umelá rastlina Bazalka je vysoká 45 cm, má plastovú stopku zelenej farby. Táto rastlina sa dodáva bez kvetináča. Bylina obsahuje zapichovací tŕň vďaka ktorému si ju veľmi jednoducho zapracujete do rôznych aranžmánov, či do akýchkoľvek dekoratívnych kvetináčov. Má 36 realisticky vyzerajúcich plastových listov, ktoré na dotyk pôsobia ako živé. Je výnimočná svojim sfarbením, jej srdce listu je červené a postupne sa prelína do svetlozelenej až tmavozelenej farby.

Umiestnenie

Je určená do interiéru, vzhľadom na jej rozmery a krásnu farbenosť svoje miesto si nájde v kuchyni na parapete, v jedálni na poličke. Naša Bazalka má výhodu v tom, že svoj vzhľad nezmení aj keď ju umiestnite na tmavšie miesto. Kdekoľvek ju položíte, vám všade skrášli priestor a pekne vyplní miesto.

Kombinácia

Bazalku odporúčame naaranžovať do jedného z našich dekoratívnych kvetináčov spolu napríklad s Mätou a Levanduľou. Určite urobíte správny krok, ak sa rozhodnete použiť závesný dekoratívny kvetináč. V kombinácii so spomínanými produktami vytvoríte krásnu farebnú kompozíciu pomyselnej bylinkovej záhradky.  Na umiestnenie týchto umelých rastlín môžete použiť biely štrk. Všetky spomínané produkty nájdete v našom e shope.

Parameters

Product code 20180
Height 45 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Branch height 12 cm
Number of branches 8 ks
Branch material plastic
Leaf height 10.5 cm
Leaf width 8 cm
Number of sheets 70 ks
Sheet material plastic
Branch color green
Leaf color green, burgundy
UV Protection not
The length of the mandrel 9 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!