Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Slivka 45 cm

Discount
23 %
Original
€7.60
Today only
€5.89 without VAT
600 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Vznikla pravdepodobne krížením Slivky trnkovej a Slivky čerešňoplodnej, avšak nedávne cytogenetické dôkazy určujú jedinú divokú populáciu, z ktorej sa mohla vyvinúť kultivovaná Slivka domáca. Je to najrozšírenejší druh slivky v Európe. Plody slivky sú najčastejšie modré až modrofialové (farebnosť sa odrôd je rozmanitejšia) a sú zložené zo šupky, zelenkastej dužiny a kôstky. Využíva sa na konzervovanie, výrobu džemov či destilátov. Veľmi obľúbené sú sušené plody. Poddruhy sa ľahko krížia a vznikajú tak viaceré prechodné formy. Ich sladkosť a ostrá chuť sa môže líšiť, farby sa menia od modrej fialovej po červenú, oranžovú, žltú alebo svetlozelenú.

Výskyt

Prvé historické záznamy o slivkách u nás sú z 15. storočia. Pretože tento druh sa veľmi ľahko prispôsobil našim podmienkam, bol nenáročný, jednoducho sa rozmnožoval v záhradách i vo voľnej krajine, rýchlo sa stal obľúbeným ovocím. Slivky sa hlavne na Kopaniciach šírili doslova samy, výmladkami koreňov.

Parametre

Naša umelá rastlina Slivka je vysoká 45 cm. Má jednu plastovú stonku na ktorej je 8 vetiev. Na týchto vetvách začínajú realisticky vyzerajúce listy, s kontrastne svetlou žilnatinou, ktoré sú vyrobené z plastu v prírodnej zelenej farbe. Na dotyk pôsobia ako živé. Počet listov je 120 kusov. Táto rastlina sa dodáva bez kvetináča. Umelá rastlina Slivka však obsahuje zapichovací tŕň, pomocou ktorého sa dá ľahko zapracovať do akéhokoľvek aranžmánu či dekorácie.

Umiestnenie

Táto umelá rastlina je určená do interiéru. Vneste do svojho interiéru trochu zelene s touto umelou Slivkou, ktorá vyzerá ako živá. Slivka predstavuje perfektný spôsob, ako oživiť interiér vašej domácnosti, či kancelárie zeleňou. Je veľmi výrazným doplnkom každej miestnosti, ktorú naplní príjemnou pohodou.

Kombinácie

Slivka je veľmi obľúbená a veľmi pekná rastlina. Vie dokonale v priestore vyniknúť aj sama, no hodí sa k nej však v podstate každá “vždy zelená” rastlina, ale aj kvitnúca. Možná je aj kombinácia s dekoratívnym kvetináčom, ktorý si rovnako môžete vybrať aj na našej internetovej stránke. S takouto kombináciou si určite zútulnite a spríjemnite svoj domov, či pracovné prostredie.

Parameters

Product code 20182
Height 45 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Branch height 15 cm
Number of branches 8 ks
Branch material plastic
Leaf height 8 cm
Leaf width 3.5 cm
Number of sheets 120 ks
Sheet material plastic
Branch color green
Leaf color green
UV Protection not
The length of the mandrel 10 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!