Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Dífenbachia 50 cm

Discount
40 %
Original
€8.80
Today only
€5.29 without VAT
600 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Difenbachia je rod rastlín z čeľade áronovité. Plodom sú bobule. Rod zahŕňa asi 30 druhov a je rozšírený v tropickej a subtropickej Amerike. Z hrubej vzpriamenej stonky vyrastajú nápadne veľké listy so silnými stopkami. Difenbachia sú pozemné, vytrvalé, pomerne robustné byliny. Stopky sú dužinaté a pomerne dlhé. Difenbachia sú jedny z najčastejšie pestovaných izbových rastlín. Sú relatívne nenáročné a dobre znášajú bytové prostredie. Medzi najčastejšie pestované druhy patria Difenbachia pestrá a Difenbachia škvrnitá. Indiáni na hornom toku Amazonky pridávajú Difenbachia pestrú ku kurare na otrávené šípy. Domorodci v Karibiku žujú rastlinu na dosiahnutie dočasnej neplodnosti, ktorá trvá až 48 hodín. 

Výskyt

Do rodu Difenbachia je zoradený asi 30 druhov. Je rozšírený v tropickej a subtropickej Amerike od Mexika, po južnej Brazílii a po severnú Argentínu a vyskytuje sa aj na niektorých Karibských ostrovoch. Difenbachie rastú na svetlejších miestach vo vlhkých, prevažne nížinných tropických dažďových lesoch, v močiaroch a na brehoch vodných tokov. V niektorých oblastiach vytvárajú rozsiahle, husté porasty.

Parametre

Naša umelá rastlina Dífenbachia je vysoká približne 50 cm. Jej 9 stoniek sú vyrobené z kvalitného plastu, taktiež ako jej listy, ktorých počet je 18 ks. Dífenbachia je zelenej farby a smerom do stredu listu sa sfarbuje do svetlozelena. Ten kontrast je úchvatný a preto sú na  pohľad na nerozoznanie od živých. Táto umelá rastlina je dodávaná bez kvetináča. Obsahuje však zapichovací tŕň, pomocou ktorého ju môžete umiestniť skutočne kamkoľvek.

Umiestnenie

Je určená do interiéru, vhodná ako doplnok do obývačky, pracovne a na miesta kde by živá Difenbachia nemala dostatok svetla, alebo pravidelnú starostlivosť. Osvieži svojou prirodzenou krásou zaručene každý priestor. Je veľmi výrazným doplnkom každej miestnosti, ktorú naplní príjemnou pohodou. 

Kombinácie

Difenbachia k sebe často nepotrebuje žiadneho spoločníka. Vie dokonale vyniknúť v priestore aj sama. Je všestranne využiteľná a pekne hrá v kombinácii v podstate s každou zeleňou, ale rovnako sa k nej hodia aj kvitnúce rastliny. Veľmi  jej sekne kombinácia s akýmikoľvek palmami z našej ponuky, ale môžete zvoliť aj spojenie s Fikusom, či Dracenou. Rozhodne neurobíte krok vedľa. Ak si želáte dosiahnuť bohatší a hustejší vzhľad, odporúčame vám nákup minimálne dvoch a viac kusov Difenbachie. K Difenbáchii sa hodí napríklad jednofarebný štruktúrovaný kvetináč. Všetky spomínané produkty nájdete v našom eshope.

Parameters

Product code 20254
Height 50 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Branch height 15 cm
Number of branches 9 ks
Branch material plastic
Leaf height 15 cm
Leaf width 10 cm
Number of sheets 18 ks
Sheet material plastic
Branch color green
Leaf color green
The length of the mandrel 8 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!