Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Pavinič zelený 45 cm

Discount
23 %
Original
€7.40
Today only
€5.69 without VAT
600 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Pavinič alebo staršie divý vinič, alebo ľudovo divé hrozno (lat. Parthenocissus) je rod rastlín z čeľade viničovité. Pavinič je trváca popínavá rastlina (Liana) s drevnatejúcou rozkonárenou stonkou, ktorá môže dorásť do dĺžky 5 až 30 m. Je to mrazuvzdorná, dlhoveká, rýchlo rastúca, opadavá drevina. Listy má dlaňovité, striedavé, päťpočetné s eliptickými lístkami. V jeseni sa krásne sfarbujú do červena až fialova. Kvitne v lete, kvety sú drobné a nenápadné, s priemerom cca 3 mm. Sú žltozelené a usporiadané do metlinovitých vrcholíkov. Plody sú tmavomodré bobule tvoriace sa v strapcoch na červených stonkách. Nie sú jedlé. Radi si však na nich pochutnajú vtáčiky. Pestujú sa popínavé druhy a druhy s priľnavými prísavníkmi.

Výskyt

Rastlina pochádza z východnej časti Severnej Ameriky. Je rozšírená v Severnej Amerike a vo východnej Ázii. Inde, napr. v Európe, sa len vysádza ako okrasná Liana. Drevitá Liana pôvodom zo Severnej Ameriky využívaná na zakrytie stien, plotom a záhradných altánkov. Pavinič je nenáročný na svetelné podmienky a bude rásť na slnku, v polotieni aj v tieni. Nemá špeciálne nároky ani na pôdu. Rásť bude takmer kdekoľvek. Ideálna zemina je priepustná a výživná. Znesie mokré aj vysychajúce pôdy. Zavlažujeme len čerstvo vysadené rastliny, aby mohli dobre zakoreniť.

Parametre

Naša umelá rastlinka Pavinič zelený je vysoká vrátane stonky 45 cm. Má 8 umelých zelených vetvičiek, na ktorých sa nachádza 70 ks prírodne zelených svetlých a tmavých listov. Listy sú umelé, no na dotyk aj na pohľad vyzerajú ako živé. Dodáva sa bez kvetináča. Obsahuje však zapichovací tŕň, čiže sa dá veľmi ľahko umiestniť kamkoľvek sa vám to zapáči.

Umiestnenie

Umelá rastlinka Pavinič je určená do interiéru a je ideálnym doplnkom do akéhokoľvek priestoru vo vašej domácnosti či kancelárii. Pavinič je obzvlášť ozdobná rastlina, ktorá sa dá umiestniť na dekoračný podstavec, do výkladnej skrinky alebo v kombinácii s viacerými rastlinami aj do krásnej ozdobnej misky na stôl.

Kombinácia

Vneste do svojho interiéru trochu zelene s touto umelou rastlinou, ktorá vyzerá ako živá. Pavinič sa dá kombinovať s viacerými rastlinami z našej ponuky. Zaujímavá je však kombinácia Paviniča a Brečtanu. Vďaka zapichovaciemu tŕňu je možné ho kombinovať do rôznych aranžmánov či dekorácií.

Ponúkame aj rôzne druhy dekoratívnych kvetináčov v rôznych farebných prevedeniach. Ich umiestnenie ako aj výber necháme už na Vašej fantázii. 

Parameters

Product code 20188
Height 45 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Branch length 30 cm
Number of branches 8 ks
Branch material plastic
Leaf height 10 cm
Leaf width 8 cm
Number of sheets 70 ks
Sheet material plastic
Trunk / stem color
Branch color green
Leaf color green

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!