Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Vavrín pravý 45 cm

Discount
40 %
Original
€8
Today only
€4.79 without VAT
Unavailable
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Rímski cisári nosili vetvičky Vavrínu nie len ako symbol moci, ale tiež ako ochranu pred zlými duchmi. Vavrín mal významné postavenie v gréckej mytológii, a to najmä ako posvätná rastlina. Dožíva sa aj viac ako 300 rokov. Až na druhom mieste bol používaný ako korenie. Listy sú pomerne tvrdé, kožovité, predĺžené, kopijovité až oválne. Sú 10 – 50 mm dlhé a 20 – 50 mm široké. Majú vyvýšené a charakteristický zvlnené okraje. Líce listov je tmavšie ako rub. Kvitne od marca do apríla, má biele, žlté až modro červené kvety. Je veľmi aromatický, má trpkú až horkú chuť.

Výskyt

Vavrín pravý je známy aj ako korenie tzv. Bobkový list. Je to stálozelený strom alebo ker z čeľade Vavrínovité (Lauraceae). Svoj pôvod má v oblasti Malej Ázie, Iránu a Sýrie, rozšírený je tiež v celom Stredomorí a ide o vždyzelený dekoratívny strom či krík, ktorého listy sa používajú ako korenina. Listy tejto rastliny majú kopijovitý oválny tvar, sú tvrdé a výrazne voňajú. Bobkový list vás v záhrade poteší nielen tým, že sa ako ker dobre tvaruje a jeho strihanie nie je náročné, ale aj drobnými kvetmi zelenožltej farby. Z kvetov potom vznikajú plody veľké asi ako čerešne, ktoré majú fialovú alebo čiernu farbu a ukrýva sa v nich kôstka.

Parametre

Naša umelá rastlina Vavrín pravý je vysoká 45 cm. Disponuje zapichovacím tŕňom, vďaka ktorému sa veľmi jednoducho umiestňuje do kvetináča, alebo aranžmánov. Má 8 zelených plastových stoniek, na ktorých je 96 krásnych prírodne zelených lesklých listov, ktoré sú na nerozoznanie od živých. Je to interiérová rastlina. Kvetináč nie je súčasťou balenia.

Umiestnenie

Vneste do svojho interiéru trochu zelene s naším umelým Vavrínom, ktorý vyzerá ako živý. Vavrín predstavuje skvelý spôsob, ako oživiť interiér vašej domácnosti, či kancelárie. Rastlina má listy s dokonale prepracovanými detailami, vďaka ktorým vyzerá ako skutočná. Nikdy nezvädne a ani nezmení farbu. Listy s rôznymi farebnými odtieňmi pôsobia realisticky na pohľad a aj na dotyk. Vavrín pravý je ozdobná umelá rastlina, ktorá je ako stvorená pre tých, ktorí chcú mať v domácnosti zeleň, no nemajú dosť času na to, aby sa o ňu starali. 

Kombinácia

Vavrín pravý je dobrá voľba na oživenie tmavých miest v domácnosti či v pracovni. Ak si prajete docieliť bohatší a hustejší vzhľad, odporúčame vám zakúpiť aspoň dva a viac kusov Vavrínu pravého. Skvelou kombináciou s touto rastlinou je niečo kvitnúce, napr. ako Lopatkovec, alebo aj nekvitnúce, avšak s veľmi pestrými listami ako je napr. viacfarebné Kaládium, ktorý celú aranžmá pekne rozžiari. Krásu a zároveň jednoduchosť Vavrínu zvýraznite aj správnym výberom dekoratívneho kvetináča. Na našej internetovej stránke vám ponúkame široký výber vhodných dekoratívnych kvetináčov, s ktorými si viete váš interiér doladiť k dokonalosti.

Parameters

Product code 20194
Height 45 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Branch height 10 cm
Number of branches 8 ks
Branch material plastic
Leaf height 10 cm
Leaf width 4 cm
Number of sheets 96 ks
Sheet material plastic
Branch color green
Leaf color green
UV Protection not
The length of the mandrel 10 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!