Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Monstera 50 cm

Discount
40 %
Original
€9
Today only
€5.39 without VAT
600 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Monstera je obľúbená, nenáročná izbová rastlina, ktorá môže dorásť do veľkých rozmerov, cca do 3 – 5 m. Má tendenciu rozrastať sa do šírky a jej rast a tvar je pomerne nepravidelný. Je to popínavá rastlina. Listy má veľké, lesklé, tmavozelené, vyrastajúce na dlhých stonkách. Sú srdcovitého tvaru a majú charakteristické otvory a hlboké zárezy siahajúce od okrajov takmer po stredovú žilku. Vo voľnej prírode rastie Monstera okolo vetiev a kmeňov stromov. Pomocou vzdušných koreňov lezie po kôre hostiteľa, ktorými zároveň prijíma vodu a živiny. Hoci sme nazvali strom hostiteľom, ide o druh komenzalizmu, čo znamená, že Monstera ako epifyt, využíva strom iba ako oporu a nijak zle ani dobre naň nevplýva. Neberie živiny zo svojho hostiteľa a ani mu neposkytuje žiadne výhody. Nie je pre strom parazit, ani symbiont.

Výskyt

Vysoká kráska s robustnými listami prešla dlhú cestu, kým sa dostala do interiérov v našich zemepisných šírkach. Privezená bola až z Latinskej Ameriky, kde rastie už pár storočí. Krajín pôvodu je vzhľadom na viac ako 50 známych druhov patriacich do rodu Monstera niekoľko. Tie najobľúbenejšie druhy pochádzajú z tropických dažďových pralesov v Peru a v Ekvádore. Niekoľko druhov má pôvodný domov aj v jednotlivých častiach Mexika, kde takisto rastú vo voľnej prírode.

Parametre

Naša umelá Monstera je 50 cm vysoká. Je určená do interiéru. Má 9 zelených stoniek vyrobených z plastu, na ktorých je 18 taktiež plastových listov, ktoré na dotyk pôsobia ako živé. Kvetináč nie je súčasťou balenia. Kvetina však obsahuje zapichovací tŕň, vďaka ktorému sa dá ľahko zapracovať do akéhokoľvek aranžmánu, či dekorácie.

Umiestnenie

Vneste do svojho interiéru trochu zelene s touto umelou Monsterou, ktorá vyzerá ako živá. Monstera je perfektnou voľbou, ako oživiť interiér vašej domácnosti či kancelárie. Svojím originálnym a jedinečným vzhľadom sa hodí kdekoľvek v miestnosti. Je ako stvorená pre tých, ktorí chcú mať v domácnosti či na pracovisku rastliny, no nemajú dosť času na to, aby sa o ne pravidelne starali. 

Kombinácie

Monstera je krásna elegantná rastlina. Vie dokonale vyniknúť v priestore aj sama. Veľmi pekne sa k nej hodí Antúria červená, ale rozhodne nič nepokazíte ak Monsteru skombinujete napríklad s Fikusom Benjaminom. S takouto kombináciou si určite zútulnite a spríjemnite svoj domov, či pracové prostredie. Na doladenie Monstery k miestnosti zvoľte pekný kvetináč, ktorý ešte viac dodá šmrnc celej miestnosti. Veľký výber vhodných kvetináčov nájdete aj na našej stránke.


 

Parameters

Product code 20249
Height 50 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Branch length 27 cm
Branch diameter 9 cm
Number of branches 9 ks
Branch material plastic
Leaf width 10 cm
Leaf length 15 cm
Number of sheets 18 ks
Sheet material plastic
Branch color green
Leaf color dark green
UV Protection not
The length of the mandrel 8 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!