Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Fitónia červená 45 cm

Discount
40 %
Original
€7.80
Today only
€4.69 without VAT
600 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Fitónia je nízka plazivá rastlina. Dorastá do výšky 15 cm a môže sa rozrásť do veľkosti až 30 centimetrového trsu. Má krehké, oválne listy s výrazným kontrastným žilkovaním po celej ploche listu. V prirodzenom prostredí rastie fitónia ako nízka podrastová bylina, ktorej sa dobre darí v tieni. Fitónie sú veľmi atraktívne izbovky kompaktného vzrastu. Kvitne v lete. Rastlina tvorí aj nevýrazné žltozelené kvety usporiadané do klasu, ktoré sa v mnohých prípadoch odstraňujú, aby nebrzdili rast. Fitónia sa pestuje predovšetkým pre ozdobné listy. Každý lístok je ozdobou sám o sebe, nápadnejšie kvitnutie nikomu pri pohľade na fitóniu nechýba.

Výskyt

Vždy zelené vzpriamené alebo plazivé trvalky pochádzajúce zo severozápadnej a západnej časti Južnej Ameriky (najmä z Peru). Fittonia — rod dvojklíčnolistových rastlín, čeľade  akantovité. Sú to obľúbené rastliny , ale ich pestovanie nie je najľahšie, pretože si vyžadujú teplo a vysokú vzdušnú vlhkosť. Pestovatelia ju považujú za náročnú rastlinu vzhľadom na požadovanú starostlivosť. 

Parametre

Fitónia je vysoká 45 cm. Má 8 ks zelených plastových stoniek. Materiál stopky je plast zelenej farby. Listy sú plastové na dotyk pôsobia ako živé. Majú krásnu zelenú farbu s hustým červeným žilkovaním, čo rastline dodáva výnimočnosť. Táto rastlina sa dodáva bez kvetináča. Fitónia má zapichovací tŕň, pomocou ktorého si s Fitóniou vytvoríte krásne aranžmá.  

Umiestnenie

Naša umelá rastlina je veľmi realistického vzhľadu, ktorá spríjemní každý interiér. Môžete ju umiestniť na okno, konferenčný stolík alebo na pracovný stôl a zútulniť tak svoju kanceláriu. Vytvorte príjemnú atmosféru v kancelárii, reštaurácii, oddychovej miestnosti alebo v akomkoľvek inom priestore pomocou tejto umelej rastliny. Veľmi dobre vynikne na recepčnom pulte alebo na kancelárskych zásuvkových kontajneroch. Fitónia nepotrebuje denné svetlo alebo špeciálne nasvietenie, takže ju môžete umiestniť do ľubovoľného rohu miestnosti. Rastlina nevybledne ani nezmeni farbu. Sú jednoduchým a dostupným riešením pre dokonalé rozjasnenie miestnosti.

Kombinácie

Fitóniu odporúčame kombinovať s rôznymi umelými rastlinami z našej ponuky. Spolu s Parožnatkou a Papraďou vytvoria krásnu zelenú kompozíciu. Ak však hľadáte originálne umiestnenie vašej Fitónie, neváhajte siahnuť po našich závesných dekoratívnych kvetináčoch. Všetky spomínané produkty nájdete na našej internetovej stránke. 

Parameters

Product code 20178
Height 45 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Width 22 cm
Branch height 26 cm
Number of branches 8 ks
Branch material plastic
Leaf height 10 cm
Leaf width 7 cm
Number of sheets 70 ks
Sheet material plastic
Branch color green
Leaf color green, red
The length of the mandrel 9 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!