Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Papraď 32 cm

Discount
40 %
Original
€8
Today only
€4.79 without VAT
1020 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

V našich lesoch bežná Papraď dosahuje výšku až 1 meter. Jednoducho, alebo dvakrát perovito zložené listy tvoria lievikovitú trsovú ružicu. Vyrastajú z krátkeho plazivého hrdzavo chlpatého podzemku. Mladé jarné listy sú zvinuté tesne do špirály, ktorá sa postupne rozvíja a narovnáva v dlhovastú čepeľ s kopijovitým obrysom. Listy s bohato rozvetvenou žilnatinou majú podobnú stavbu ako listy semenných rastlín. Papraď nemá osobitné asimilačné a výtrusné listy. Výtrusnice pokryté zásterkami sú sústredené v kôpkach na spodnej strane listov. Vysýchaním vody sa obal výtrusníc trhá a uvoľňuje cestu výtrusom. Výtrusy prenáša vietor. Na vhodnom mieste vyklíči a vyrastá jednoduchý srdcovitý prvorast, ktorý nesie rozmnožovacie orgány. Po oplodnení vajcovej bunky vzniká mladá papraď. Papraď samčia rastie takmer na celom svete a miestami vystupuje až do alpského pásma. Niekde sa zbierajú podzemky a používajú sa proti črevným parazitom. Je to však nebezpečný liek, pretože celá rastlina, ale najmä podzemok sú jedovaté.

Výskyt

Paprade patria medzi najstaršie rastliny na svete. Zvyšky fosílií pochádzajú z obdobia pred 420 miliónmi rokov. Počas dlhého obdobia boli dokonca najrozšírenejšími rastlinami na zemskom povrchu. Znie to neuveriteľne, no existuje viac než 10 000 rôznych druhov papraďorastov. Tie rastú kdekoľvek, kde aspoň trochu prší. Prirodzene sa vo voľnej prírode nevyskytujú jedine v púštiach a lokalitách so stálou snehovou pokrývkou. Paprade, ktoré sa pestujú ako izbové rastliny, pochádzajú z tropických a subtropických oblastí sveta. Aj preto nie je príliš jednoduché pestovať ich v bežných slovenských bytoch. Úplne nemožné to ale nie je a aj preto majú mnoho priaznivcov.

Parametre

Naša umelá Papraď ma výšku 32 cm a šírku 30 cm. Má jednu stonku, ktorá je vyrobená z plastu a 18 listov ktoré sú na nerozoznanie od živých. Vďaka nehorľavému materiáliu je vhodná do interiéru. UV ochrana vám zaručí nezmenený vzhľad aj farbu a preto môžete našu umelú Papraď použiť aj v exteriéri. Je dodáva bez kvetináča. Má však zapichovací tŕň, ktorý vám jej aranžovanie, či dekorovanie veľmi zjednoduší.

Umiestnenie

Naša umelá Papraď je pre váš byt či kanceláriu skvelá voľba v naozaj vysokej kvalite. Umelá rastlina má mnoho výhod a tá naša vyzerá k tomu ešte aj ako živá. Môžete ju umiestniť na miesta, kde by živé rastlinky neprežili. Vďaka našej umelej Papradi môžete priniesť kúsok zelene aj do tmavých kútov, či veľmi vlhkého prostredia bazénov a kúpelní. Umelé rastliny netreba polievať, ani presádzať a ani nikdy nepovyrastie, takže jej miesto, na ktorom ju chcete mať, nikdy nezačne byť primalé, priúzke, zachová si pekný vzhľad aj bez potreby pravidelného tvarovania. Naša Papraď skutočne nevyžaduje takmer žiadnu starostlivosť, okrem tej, že z nej sem tam odstránite prach. 

Je pekným dekoračným doplnkom do interiéru, ale aj exteriéru napríklad na terasy, balkóny, alebo do altánkov.

Kombinácie

Umelá Papraď je kráľovnou zelene. Jej jednoduchosť a zároveň vznešenosť vám v kombinácii napríklad s Cypruštekom či Eukalyptusom vytvorí tak obľúbenú zelenú oázu. Papraď veľmi pekne vynikne v štruktúrovanom kvetináči s betónovým vzhľadom. Všetky spomínané produkty nájdete na našej internetovej stránke.

Parameters

Product code 20101
Height 32 cm
Determination interior, exterior
Flowerpot not included
Width 30 cm
Trunk / stem length 7 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Branch length 23 cm
Leaf width 9 cm
Leaf length 25 cm
Number of sheets 18 ks
Sheet material plastic
Branch color green
Leaf color green
UV Protection yes

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!