Contact us info@hk-green.eu

Umelá Fatsia japonská 50 cm

Discount
40 %
Original
€9
Today only
€5.39 without VAT
600 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Je to veľmi dekoratívna rastlina, s ktorou bude domov nepochybne vyzerať viac plný života.

Aralia, ktorej vedecký názov je Fatsia japonica, je to vždy zelená kríková rastlina. Vyznačuje sa tým, že má veľké listy 30 až 50 centimetrov, pavučinové a silné, jasne zelenej farby.

Kvety sú bielej alebo krémovej farby zoskupené do kvetenstva v tvare pupku, a sú hermafroditické. Plody sú guľovité kôstkovice, po dozretí lesklé čierne, obsahujúce trochu stlačené semená. Je to rastlina, ktorá žije pod ochranou iných rastlín, takže slnko ju nikdy priamo nezasiahne. 

Výskyt

Fatsia je rodák z Ázijského juhovýchodu. Táto rastlina, v prírode, dosahuje výšku 5 metrov, je distribuovaná v Japonsku, Kórei, na ostrove Taiwan a na Novom Zélande. Dobre toleruje významné denné rozdiely.

Rastlina sa používa na krajinnú úpravu v regiónoch so subtropickou klímou. V Rusku sa Fatsia pestuje na otvorenom pozemku a na pobreží Čierneho mora Kaukazu a na Kryme.

V Japonsku je tradíciou zasadiť Fatsiu v blízkosti domov zo severnej strany. Existuje viera, že rastlina chráni obyvateľov obydlí od zlých duchov zo severu.

Parametre

Naša umelá Fatsia japonská je 50 cm vysoká. Má 9 zelených plastových stoniek na ktorých je 18 krásnych zelených plastových listov, ktoré na dotyk pôsobia ako živé. Je to interiérová rastlina ktorá obsahuje zapichovací tŕň vďaka ktorému sa dá rastlina ľahko zapracovať do rôznych ikebán, aranžmánov, alebo dekoratívneho kvetináča.

Umiestnenie

Táto krásna, zdanlivo reálna Fatsia japonská skrášli váš domov, kanceláriu, obývačku, alebo chodbu, tento skvost sa hodí kamkoľvek do vášho interiéru. Je vhodná pre použitie aj v extrémne náročných interiérových priestoroch ako napríklad nedostatok svetla, zafajčené priestory, ťažko dostupné priestory. 

Kombinácie

Fatsia japonská je vysoko kvalitná rastlina ktorá rozžiari každú miestnosť. V kombinácii so Strelíciou, či Krotónovcom sa podarí zútulniť váš domov, alebo pracovné prostredie. Veľmi dobre sa k nej hodí štruktúrovaný dekoratívny kvetináč ktorého povrch možete dodekorovať bielym štrkom. Všetky spomínané produkty nájdete na našej internetovej stránke.

Parameters

Product code 20245
Height 50 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Branch height 15 cm
Number of branches 9 ks
Branch material plastic
Leaf height 15 cm
Leaf width 15 cm
Number of sheets 18 ks
Sheet material plastic
Branch color green
Leaf color green
UV Protection not
The length of the mandrel 7 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!