Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Potosovec 45 cm

Discount
40 %
Original
€2.80
Today only
€1.69 without VAT
Unavailable
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Rod Potosovec zahŕňa hneď niekoľko desiatok druhov rastlín, ktoré patria do čeľade Áronovité. Potosovec patrí medzi najbežnejšie pestované izbové rastliny. Listy môžu dorásť až do veľkosti 15 cm, sú kožovité a majú srdcovitý tvar. Je to ťahavá alebo popínavá trvalka. Na stonke v pazuchách listov vytvára Potosovec vzdušné korene, hlavne vo vlhkejšom prostredí. Rád sa ovíja okolo opory, na ktorú sa prichytáva pomocou týchto koreňov. V prirodzených podmienkach tvorí Potosovec podrast drevinám. Vzdušnými koreňmi sa prichytáva o kmene stromov a šplhá sa po nich vyššie. Rastie rýchlo a je veľmi životaschopný. Zaujímavou a prospešnou vlastnosťou tejto rastliny je, že čistí vzduch od škodlivín a aj napriek tomu je jedovatý.

Výskyt

Potosovec je popínavá, rýchlorastúca rastlinka pôvodom z Indonézie. U nás ju poznáte aj pod menom "divný Janko" alebo "divý Janko". Našli by ste ho na viacerých miestach sveta. Napríklad v Juhovýchodnej Ázii, Indonézii a na Šalamúnových ostrovoch. V tropických dažďových pralesoch ide o prekrásnu rastlinu, ktorá sa s obľubou popína po stromoch, neraz do závratnej výšky.

Parametre

Naša umelá rastlina Potosovec je vysoká 45 cm. Dodáva sa bez kvetináča. Zo zapichovacej stonky sa rozvetvuje na 8 menších zelených umelých stoniek, na ktorých sa nachádza približne 70 listov. Listy sú vyrobené z vysoko kvalitného plastu, sú zeleno-žltej farby, na dotyk ako aj na pohľad sú ako živé.

Umiestnenie

Rastlina Potosovec môže byť skvelou súčasťou moderného bytu, hoci sa skôr spája s tradičným interiérom. Uplatní sa v menšom, ale aj väčšom interiéri, v obývacej izbe alebo jedálni.  Zaplní každý prázdny kútik v miestnosti a tak nádherne oživí najmä minimalistický interiér, ktorý mu dovolí najviac vyniknúť.  Ak máte doma zvieratká a zároveň túžite mať doma aj Potosovec, odporúčame našu umelú verziu, pretože aj malé sústo Potosovca má u domácich zvierat vážnejšie následky.

Kombinácie

Ideálne je z rastlín vytvoriť skupinku zloženú z viacerých atraktívnych druhov ako je napríklad Taro, Brečtan, Fitónia alebo Pavinič. Vzhľadom na to že všetky tieto rastliny obsahujú zapichovací tŕň, ich umiestnenie bude veľmi jednoduché a môžete ich použiť do rôznych aranžmánov, dekorácii, alebo kvetináčov. Pre hustejší efekt zvoľte dve a viac rastlín, výsledok bude úžasný. Široký výber kvetináčov a spomínaných produktov nájdete na našej internetovej stránke.

Parameters

Product code 20176
Height 45 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Branch length 12 cm
Number of branches 8 ks
Branch material plastic
Leaf width 8 cm
Leaf length 11 cm
Number of sheets 70 ks
Sheet material plastic
Branch color green
Leaf color green
UV Protection not
The length of the mandrel 10 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!