Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Kaládium viacfarebná 50 cm

Discount
40 %
Original
€8.80
Today only
€5.29 without VAT
600 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Listnaté rastliny Kaládium pochádzajú najčastejšie zo subtropických alebo tropických oblastí zemegule. Vzhľadom na tropický pôvod rastliny je potrebné vedieť, že úspešnosť starostlivosti  závisí vo veľkej miere od vlhkosti vzduchu.

Rastliny v komfortných podmienkach tvoria husté husté záclony. Ich charakteristickou črtou  sú veľké listy v tvare srdca špicatého tvaru, veľkosti a nezvyčajnému sfarbeniu. Na jar vyrastajú z hľúz. Rastliny sa v neskorej jeseni zaťahujú, aby cez zimu prežili obdobie vegetačného pokoja. Na zimu ich ukladáme do suchého piesku alebo rašeliny a až do jari udržiavame teplotu 16 až 18 °C. Nesmú však úplne vyschnúť.

Výskyt

Keďže prirodzené prostredie Kaládia sú subtropické a tropické oblasti sveta, má rád polotieň, filtrované denné svetlo, nakoľko priame slnko by mohlo spáliť jeho krehké listy. Obľubuje vzdušnú vlhkosť. Kaladové jedlé hľuzy (Caladium esculentum) sú obzvlášť bohaté na škrob, v Južnej Amerike získali štatút poľnohospodárskej plodiny. Napriek tomu treba mať na pamäti, že kaládová šťava je toxická a môže spôsobiť alergie.

Parametre 

Umelá rastlina Kaládium vás zrejme zaujme prekrásnymi listami, farebnosťou, aj kresbou listov. Je jedna z najfarebnejších umelých rastliniek v našej ponuke. Je vysoká 50 cm, má 9 zelených umelých vetiev, na ktorých je 18 tenkých plastových lístkov. 15 kusov je tmavo zelenej farby a uprostred sa nachádzajú ešte 3 listy vo farbe svetlozelenej. Všetky listy sú s výrazným červeno-bielym žilkovaním. Rastlina je dodávaná bez kvetináča. Táto rastlina obsahuje zapichovací tŕň, ktorý umožní ľahké umiestnenie do dekoratívneho kvetináča. Vzhľadom na  jej farebnosť, odporúčame výber jednofarebného kvetináča z nášho širokého sortimentu.

Umiestnenie

Ak milujete rastliny, ale pri ich pestovaní sa vám nedarí, je pre vás táto umelá kvetina s krásnymi listami ideálnym riešením. Rozžiari aj tmavšie kúty domácnosti a radosť vám bude robiť roky bez nutnosti sa o ňu starať. Odporúčame umiestnenie v interiéri na dobre viditeľnom mieste, napríklad pred jednofarebnou stenou v spálni na nočnom stolíku. Naša umelá rastlina Kaládium je ako stvorená do moderných svetlých minimalistických interiérov s umiestnením na komode, alebo stole, prípadne v závesnom kvetináči.

Kombinácia

Chcete do vášho interiéru pridať jasné farby? Kaládium bude skvelým doplnkom do obývačky, jedáne či spálne. Túto rastlinu je vhodné kombinovať s jemnejšími, jednofarebnými umelými rastlinami, napríklad ako Krídelnica, Rozmarín. Kaládium môže súťažiť v kráse listov, možno iba s dekoratívnou listovou Begóniou.

Naopak ak potrebujete zvýrazniť váš interiér, odporúčame kombináciu s červenou  Antúriou. Do väčších vstupných priestorov vytvoríte prekrásnu dekoráciu z viacerých kusov Kaládia, ktoré dodajú miestnosti nielen príjemnú atmosféru, ale zároveň ju aj naplnia úchvatnými farbami.

 

 

Parameters

Product code 20248
Height 50 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Branch height 16 cm
Number of branches 9 ks
Branch material plastic
Leaf height 20 cm
Leaf width 12 cm
Number of sheets 18 ks
Sheet material plastic
Branch color green
Leaf color green, white, red
The length of the mandrel 7 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!