Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Pavinič zelený 25 cm

Discount
23 %
Original
€2.60
Today only
€1.99 without VAT
1398 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Pavinič, alebo staršie, divý vinič - alebo ľudovo divé hrozno (lat. Parthenocissus) je rod rastlín z čeľade viničovité. Pavinič je drevina, Liana šplhajúca sa po stromoch, či stenách. Listy sú jednoduché alebo dlaňovito zložené, na šplhanie majú vytvorené úponky, ktoré sú väčšinou zakončené prísavnými doštičkami. Kvety sú usporiadané do súkvetia, ktorým je vrcholík či vrcholičnatá metlina, vyrastajúca z pazuchy listu, proti listu alebo na konci letorastu. Kvety sú obojpohlavné, niekedy aj  samčie, 5-početné, kališných lístkov, korunných lístkov a tyčiniek je 5, semenník je dvojpúzdrový, zrastený so žľaznatým terčom. Plodom je bobuľa.

Výskyt

Je rozšírený v Severnej Amerike a vo východnej Ázii. Inde, napr. v Európe, sa len vysádza ako okrasná Liana. Pestujú sa popínavé druhy a druhy s priľnavými prísavníkmi.

Parametre

Naša umelá rastlina Pavinič zelený je vysoká približne 25 cm. Umelá rastlina má 7 stoniek, je vyrobená z kvalitného plastu. Rastlina má 36 listov zelenej a svetlozelenej farby ktoré sú na nerozoznanie od živých. Pavinič má zapichovací tŕň, vďaka ktorému si rastlinu veľmi ľahko viete naaranžovať do rôznych ikebán.

Umiestnenie

Pavinič je minimalistická rastlina určená do interiéru. Je vhodná ako doplnok do obývačky, pracovne a na miesta kde by živá rastlina nemala dostatok svetla. Je ideálnym doplnkom do ktorejkoľvek miestnosti vo Vašej domácnosti či kancelárie. Táto rastlina je jedna z najobľúbenejších rastlín vôbec. Veľmi radi ju používajú na dotvorenie interiéru aj architekti pri svojich dizajnových návrhoch.

Kombinácie

Pavinič sa dá kombinovať s väčšinou rastlín z našej ponuky. Zaujímavá je však kombinácia napríklad Paviniča s Levandulou. V tejto kombinácii si vytvoríte veľmi krásny aranžmán. Ponúkame aj rôzne druhy dekoratívnych kvetináčov a ich farebné kombinácie. Umiestnenie a výber plastového kvetináča necháme už na Vašej fantázii.

Parameters

Product code 20187
Height 25 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Width 18 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Branch length 8 cm
Number of branches 7 ks
Branch material plastic
Leaf width 7 cm
Leaf length 9 cm
Number of sheets 36 ks
Sheet material plastic
Branch color green
Leaf color green
The length of the mandrel 7 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!