Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Difenbachia 25 cm

Discount
40 %
Original
€2.80
Today only
€1.69 without VAT
1398 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Difenbachia je veľmi atraktívna rastlina. Do toho rodu patrí asi dvadsať druhov. Sú zaradené do čeľade áronovitých (Araceae). Dífenbachie majú široké jasno ohraničené listy s nápadnou kresbou, ktorá sa odlišuje podľa druhov. Donedávna sa mohli pestovať iba v tropických skleníkoch zberateľov, ale s trochou znalostí a starostlivosti sa dnes dostupné variety môžu pestovať aj v byte. Šťava z Dífenbachie je vraj silne jedovatá, preto po zaobchádzaní s rastlinou si treba umyť ruky. Dífenbachie počas rastu prirodzene strácajú spodné listy. Kmeň môže byť veľmi vysoký a obťažne sa s ním zaobchádza. 

Výskyt

Domovom Dífenbachie sú juhoamerické dažďové pralesy. V tých rastie do plnej krásy a veľkosti. Vďaka veľkým listom s peknou žltou textúrou sa z dažďových pralesov začala dostávať aj do juhoamerických domácností, odkiaľ sa okamžite rozšírila do ďalších kútov planéty. Keďže je veľmi dobre prispôsobivá, bez problémov sa jej darí aj v tunajších podmienkach.

Parametre

Naša Dífenbachia je vysoká 25 cm. Má jednu zelenú plastovú stonku na ktorej je 7 vetiev. Na týchto vetvách začínajú realisticky vyzerajúce listy ktoré sú vyrobené z plastu prírodnej zelenej farby. Stred listov je sfarbený do svetlozelena čo vytvára veľmi pekný prirodzený kontrast. Na dotyk pôsobia ako živé. Táto rastlina sa dodáva bez kvetináča. Kvetina obsahuje zapichovací tŕň, pomocou ktorého sa dá ľahko zapracovať do akéhokoľvek aranžmánu, či dekorácie.

Umiestnenie

Je určená do interiéru, vhodná ako doplnok do obývačky, pracovne a na miesta kde by živá Dífenbachia nemala dostatok svetla, alebo pravidelnú starostlivosť. Osvieži svojou prirodzenou krásou zaručene každý priestor. Je veľmi výrazným doplnkom každej miestnosti, ktorú naplní príjemnou pohodou. Táto rastlina je jedna z najobľúbenejších rastlín vôbec a veľmi radi ju používajú na dotvorenie priestoru aj architekti pri svojich dizajnových návrhoch nakoľko je to aktuálne veľmi moderný “kus prírody”.

Kombinácie

Dífenbachia k sebe často nepotrebuje spoločníka. Vie dokonale vyniknúť v priestore aj sama. Je všestranne využiteľná a pekne hrá v kombinácii v podstate s každou zeleňou, ale rovnako sa k nej hodia aj kvitnúce rastliny. Veľmi jej sekne kombinácia s akýmikoľvek palmami z našej ponuky, ale môžete zvoliť aj spojenie s fikusom, či Dracenou. Rozhodne neurobíte krok vedľa. Ak si prajete docieliť ešte viac bohatší a hustejší vzhľad, odporúčame vám nákup minimálne dvoch a viac kusov tejto Difenbachie.

K Difenbachii sa hodí kvetináč jednofarebný, prípadne jemne štrukturovaný ako je napríklad štruktúra betónu, alebo mramoru. Správne zvolený kvetináč dokáže krásne podčiarknuť krásu Difenbachie, ako aj celkový interiér do ktorého bude kvetina umiestnená. Veľký výber kvetináčov nájdete aj u nás v ponuke.

Parameters

Product code 20175
Height 25 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Branch height 7 cm
Number of branches 7 ks
Branch material plastic
Leaf height 9 cm
Leaf width 6 cm
Number of sheets 36 ks
Sheet material plastic
Branch color green
Leaf color green
The length of the mandrel 7 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!