Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Agáve zelené 20 cm

Discount
41 %
Original
€2.70
Today only
€1.59 without VAT
626 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Agáve patrí do rozsiahleho rodu sukulentných rastlín zaradených do čeľade špargľovitých (Asparagaceae), v minulosti radené do samostatnej čeľade agávovité. Rastlina Agáve má veľkú ružicu tučných listov s ostnatým okrajom. Rastlina má malý robustný kmeň, ktorý je pod listami ťažko rozpoznateľný a listy vyzerajú akoby vyrastali priamo z koreňov. Rastlina rastie pomaly, kvitne len jedenkrát za život a potom uhynie. Agáve je exotickou rastlinou, ktorá však rovnako patrí aj medzi obľúbené izbové a záhradné rastliny. Jej názov v preklade z gréčtiny znamená vznešený alebo obdivuhodný.

Výskyt

Väčšina druhov pochádza z Mexika, ale nájdeme ich aj v USA, ostatných krajinách strednej a južnej Ameriky. Agáve je púštna rastlina, takže po slnku doslova prahne. S postupom času si však táto obdivuhodná a zázračná rastlina zvykla aj na domáce prostredie, resp. na pestovanie v interiéri. Agáve je obľúbená mrazuvzdorná izbová aj vonkajšia rastlina. Tento sukulent k nám dorazil z Ameriky, kde sa vyskytuje ako na severe, tak aj na juhu. Agáve má veľa podôb a je len na vás, ktorú z odrôd Agáve si vyberiete. Unikátne na Agáve je to, že rastliny môžu dorásť až do 70 cm veľkosti, ich životnosť sa pohybuje medzi 10 až 60 rokmi (závisí to od odrody) a odolajú aj 30 stupňovým mrazom. 

Parametre

Výška našej umelej Agáve vrátane stonky je 20 cm. Táto rastlina obsahuje zapichovací tŕň, takže je ľahké ju aplikovať do krásnych aranžmánov, či dekorácii. Jej stonka je umelá, zelená a listy sú z polyuretánu zelenej farby. Vďaka dokonalému farebnému vyhotoveniu vyzerá veľmi reálne a na nerozoznanie od živej rastliny. Táto rastlina Agáve je určená do interiéru.

Umiestnenie

Krásnym doplnkom v sukulentnom usporiadaní je táto zelená umelá rastlina.  

Tento sukulent Agáve upúta najmä v moderných bytoch so svetlým nábytkom – na skrinkách, poličkách alebo nízkych stolíkoch. Tiež je ho možne aplikovať do krásnych aranžmánov a dekorácii. Svojou prirodzenou krásou osvieži každý priestor. Umelá rastlina okamžite sprostredkuje tropické prostredie, takže je dokonalá ako okrasná rastlina pre okenný parapet. 

Kombinácie

Agáve vie dokonale vyniknúť aj sama. Vďaka svojím hustým sukulentným listom je táto umelá rastlina dokonale vhodná pre kompozície. 

Odporúčame kombinovať s rôznymi farebnými variantami sukulentov ako Kaktus, Eševéria, Lotos, alebo iných okrasných rastlín z našej ponuky. Navrhujeme pozrieť aj našu širokú ponuku dekoratívnych kvetináčov, ktoré dekorácie s Agáve dokážu pekne podčiarknuť a posunúť k úplnej dokonalosti.

Parameters

Product code 20156
Height 20 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Stem / stem material plastic
Leaf height 10 cm
Leaf width 1 cm
Sheet material plastic
Leaf color green
The length of the mandrel 10 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!