Contact us info@hk-green.eu

Umelá vetvička Vavrín 15 cm

Discount
23 %
Original
€0.82
Today only
€0.63 without VAT
1490 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Listy sú pomerne tvrdé, kožovité, predĺžené, kopijovité až oválne. Sú 10 – 50 mm dlhé a 20 – 50 mm široké. Majú vyvýšené a charakteristicky zvlnené okraje. Líce listov je tmavšie ako rub. Kvitne od marca do apríla, má biele, žlté až modročervené kvety. Je slabo aromatický, má trpkú až horkú chuť. Sušené listy Vavrínu sa pod názvom Bobkový list používajú ako korenina. Jeho výhodou je, že ani pri dlhšom skladovaní nestráca na kvalite. Ako korenina sa používajú listy alebo prášok z nich. Používa sa do smotanových omáčok, polievok, kyslých jedál, pri nakladaní mäsa, uhoriek alebo húb, ale aj na pečenie mäsa a zvlášť zveriny.

Výskyt

Vavrín pravý alebo ľudovo nazývaný bobkový list sa používa ako korenina do pokrmov. Je to veľký strom alebo ker pôvodom z Ázie. História bobkového listu siaha do dávnej minulosti. V gréckej mytológií bol považovaný za rastlinu boha Apolóna. Niekde z týchto čias sa zachoval zvyk vavrínových vencov na hlavách víťazov či vplyvných ľudí. Väčšinou boli vavrínovými vencami zdobený atléti, umelci, básnici, či sám Cézar. Zaujímavosťou je, že sa bobkový list spájal s veštením, či mágiou. V skutočnosti väčšie dávky bobkového listu pôsobia narkoticky.

Bobkový list sa dá pestovať aj u nás najlepšie však interiéroch a v teplejších oblastiach môže byť od jari do jesene aj v záhrade či na balkóne.

Parametre

Naša umelá vetvička Vavrín je vysoká 15 cm. Aj keď je vetvička vyrobená z plastu, na pohľad aj na dotyk pôsobí veľmi prirodzene. Je prírodne zelenej farby, smerom nahor sa sfarbuje do svetlozelena. Rastlina obsahuje zapichovací tŕň, pomocou ktorého sa dá ľahko zapracovať do akéhokoľvek aranžmánu či dekorácie. Vetvička je uprostred doplnená bielymi púčikmi pre ešte prirodzenejší efekt. 

Umiestnenie

Vneste do svojho interiéru trochu zelene s naším umelým Vavrínom, ktorý vyzerá ako živý. Vavrín predstavuje skvelý spôsob, ako oživiť interiér vašej domácnosti, či kancelárie. Rastlina má listy s dokonale prepracovanými detailami, vďaka ktorým vyzerá ako skutočná. Nikdy nezvädne a ani nezmení farbu. Listy pôsobia realisticky na pohľad a aj na dotyk. Vavrín je ozdobná umelá rastlina, ktorá je ako stvorená pre tých, ktorí chcú mať v domácnosti zeleň, no nemajú dosť času na to, aby sa o ňu starali. 

Kombinácia

Vavrín je dobrá voľba na oživenie tmavých miest v domácnosti či v pracovni. Ak si prajete docieliť bohatší a hustejší vzhľad, odporúčame vám zakúpiť aspoň dva a viac kusov Vavrínu. Skvelou kombináciou s touto rastlinou je niečo kvitnúce, napr. ako Levanduľa, alebo aj nekvitnúce, avšak s veľmi pestrými listami ako je napr. viacfarebné Kaládium, ktorý celé aranžmá pekne rozžiari. Krásu a zároveň jednoduchosť Vavrínu zvýraznite aj správnym výberom dekoratívneho kvetináča. Na našej internetovej stránke vám ponúkame široký výber vhodných dekoratívnych kvetináčov, s ktorými si viete váš interiér doladiť k dokonalosti.

Parameters

Product code 20171
Height 15.5 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Leaf height 1 cm
Leaf width 1 cm
Sheet material plastic
Leaf color green
Fetal color white
UV Protection not
The length of the mandrel 4.5 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!