Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Tillandsia 15 cm

Discount
24 %
Original
€4.70
Today only
€3.59 without VAT
482 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Väčšina druhov Tillandsií patrí do skupiny rastlín tzv. Epifytov. Epifyt znamená rastúci na inej rastline, nie je to však parazit. Tillandsie sa na inú rastlinu dokážu prirásť koreňmi a držať sa, aby nespadli. Korene Tillandsií ale nemajú saciu schopnosť, preto ich využívajú len na mechanické uchytenie sa. To znamená, že Tillandsie sa nesadia. V našom prípade Tillandsie pestujeme buď naviazané, alebo nalepené.

Výskyt

Domovom sú im ako púštne oblasti, lesy, tak i dažďové pralesy. Rastú od nížin, až po horské pásma Južnej a Strednej Ameriky a južnej oblasti Severnej Ameriky.No pri správnej starostlivosti ich je možné pestovať aj mimo týchto oblastí.

Parametre

Naša Tillandsia je vysoká 15 cm. Má svetlo-zelenu stonku vyrobenú z kvalitného plastového materiálu. Zhruba v polovici rastliny sa nachádzajú zelené, z časti bordové listy vyrobené z PU materiálu. Vďaka tejto stonke sa dá naša Tillandsia veľmi dobre umiestniť do kvetináča buď samostatne, alebo k inej rastline. Táto rastlina sa dodáva bez vnútornej vložky, alebo dekoratívneho kvetináča. Obsahuje však zapichovací tŕň, pomocou ktorého ju ľahko umiestnite kam potrebujete.

Umiestnenie

Je určená do interiéru, vhodné ako doplnok do obývačky, pracovne a na miesta kde by živá rastlina nemala dostatok svetla, alebo pravidelnú starostlivosť. Vďaka svojej veľkosti je vhodné ju umiestniť na konferenčný stolík alebo komodu tak, aby bolo na dobre viditeľnom mieste. Skvele doplní váš interiér a dodá mu vzdušný škandinávsky nádych.

Kombinácie

Tillandsiu odporúčame kombinovať s inými rastlinami, ktoré majú svoje prirodzené prostredie v púšti alebo na miestach, kde je suché podnebie ako napr. rôzne Kaktusy, Dracény alebo Juky. Taktiež príjemne pôsobí samostatne, keďže jej nádherné dvojfarebné listy sú už sami o sebe prekrásna dekorácia. Nie je náhoda, že Tillandsia patrí medzi tie najobľúbenejšie Epifyty vôbec. Naša Tillandsia sa veľmi dobre dopĺňa aj s kvetináčmi terakotovej farby. Taktiež sa dá pekne doplniť o dekoratívne štiepky, ktore pekne dotvoria túto nádhernú rastlinu. Spolu s kvetináčmi nájdete štiepky v ponuke aj na našej stránke.

Parameters

Product code 20163
Height 15 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Leaf height 13 cm
Leaf width 2 cm
Sheet material plastic
Leaf color green
UV Protection not
The length of the mandrel 9 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!