Contact us info@hk-green.eu

Umelý Lotos sukulentný 17 cm

Discount
25 %
Original
€2.80
Today only
€2.09 without VAT
482 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Lotosovité je čeľaď z radu proteotvaré z pravých dvojklíčnolistových rastlín. Zahŕňa jediný rod lotos. Charakteristickým biotopom lotosov sú stojaté a pomaly tečúce plytké vody trópov a subtrópov. Lotus je trváca, na dne zakoreňujúca vodná rastlina s rozkonáreným podzemkom. Listy sú striedavé, vyrastajú z podzemku, s prílistkami, splývajú na vodnej hladine alebo vyčnievajú z vody, s prieduchmi len na vrchnej strane čepele. Stonka je bez druhotného hrubnutia. Na vrchole podzemku sa na konci sezóny vytvárajú hľuzovité zásobné orgány. Stopky listov sú dlhé a prirastajú uprostred štítovitej čepele. Žilnatina je dlaňovitá. Kvety sú jednotlivé, veľké, obojpohlavné, pazušné, vyčnievajúce nad hladinu na dlhých stvoloch. Opeľované sú hlavne chrobákmi. Lotos je považovaný aj za kvet šťastia. Symbolizuje energiu pre šťastné potomstvo, rozrastajúcu a prosperujúcu rodinu a manželské šťastie.

Výskyt

Pôvod - Amerika a Mexiko. Prispôsobila sa životu v extrémnych podmienkach, ktoré prevládajú v stepiach Južnej Ameriky, odkiaľ pochádza. Sukulenty majú jednu zvláštnosť: počas obdobia silného sucha zmiznú všetky nadzemné časti a keď sa objaví vlhkosť, okamžite sa obnovia. Táto rastlina má veľmi nízke nároky, môže zostať bez starostlivosti aj niekoľko týždňov. Jej najväčšími nepriateľmi sú prebytočná voda a nízke teploty. Z podzemkov lotosu sa v Číne a Indii pripravujú pokrmy, ktoré sú ľahko stráviteľné. Múka vyrobená z nich sa používa na výrobu chleba.

Parametre

Náš Lotos sukulentný má výšku 17 cm. Obsahuje jednu umelú stonku, z ktorej sa tiahnu zeleno ružové listy vyrobené z kvalitného PU materiálu. Dodáva sa bez kvetináča. Rastlina má však zapichovaciu stonku, takže je ľahké ju aplikovať do krásnych aranžmánov, či rôznych dekorácií. 

Umiestnenie

Náš umelý Lotos je určený do interiéru. Hovorí sa, že ak položíte lotosový kvet v obývačke, v oblasti rodiny alebo v kancelárii, pritiahne energie bohatstva a šťastných náhod. Lotos môžete umiestniť v obývacej izbe alebo v spálni, kde zharmonizuje rodinné prostredie, upokojí myseľ a zlepší vzťahy medzi členmi domácnosti. Ak umiestnite krištáľový lotosový kvet v obývacej izbe pri okne, zachytí slnečné lúče a vnesie energiu šťastia do domu a vyčistí negatívne energie. Ak chcete mať doma trochu univerzálneho symbolu čistoty a osvietenia, ale živej rastline sa u vás nedarí, náš umelý Lotos je pre vás ten pravý.

Kombinácie

Lotos odporúčame kombinovať s rôznymi farebnými variantami lotosových kvetov, sukulentov alebo iných okrasných rastlín z našej ponuky. Záleží len na vašej fantázii a preferenciách. Lotos vám pekne ozdobí stôl, či okennú parapetnú dosku. Voľba správneho kvetináča robí skutočné divy. Odporúčame voliť viac výrazné kvetináče, prípadne kvetináče so vzorom, ktoré tvoria so sukulentami dokonalú súhru. Ako výplňový materiál sú veľmi vhodné dekoračné kamienky, do ktorých sukulent osadíte. Nájdete ich aj v našej ponuke.

Parameters

Product code 20172
Height 17 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Width 16 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Leaf width 2.5 cm
Leaf length 8 cm
Sheet material plastic
Leaf color red, green
UV Protection not
The length of the mandrel 10 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!