Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Agáve bordové 20 cm

Discount
23 %
Original
€2.60
Today only
€1.99 without VAT
676 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Agáve patrí do rozsiahleho rodu sukulentných rastlín zaradených do čeľade špargľovitých (Asparagaceae), v minulosti radené do samostatnej čeľade agávovité. Rastlina Agáve má veľkú ružicu tučných listov s ostnatým okrajom, ktorá si vo svojich pevných listoch dokáže vytvoriť dostatočné zásoby vody. Agáve je veľmi obľúbená mrazuvzdorná izbová aj vonkajšia rastlina, patrí medzi „odolné“ rastliny, ktoré však potrebujú dostatok slnka. Rastlina má malý robustný kmeň, ktorý je pod listami ťažko rozpoznateľný a listy vyzerajú akoby vyrastali priamo z koreňov. Rastlina rastie pomaly, kvitne len jedenkrát za život a potom uhynie.

Výskyt

Pôvodne pochádza z teplých krajín - Mexiko, Amerika. Do Európy bol predstavený po objavení Ameriky a pestuje sa ako okrasná, exotická rastlina v Stredozemnom a južnom Rusku - na Kryme a na pobreží Čierneho mora na Kaukaze. Agáve prirodzene rastú predovšetkým v Mexiku, avšak nájdeme ich aj v južných a západných Spojených štátoch a Strednej a Južnej Amerike. Udomácnili sa však aj inde vo svete so zodpovedajúcim klímou, napr. Vo Stredomorí.

Parametre

Výška nášho sukulentu Agáve vrátane stonky je 20 cm. Táto umelá rastlina sa dodáva bez kvetináča, má zapichovací tŕň takže je ľahké ju aplikovať do krásnych aranžmánov a dekorácií. Jeho stonka je umelá zelená, na ktorej sa nachádzajú listy, ktoré sú z polyuretánu zelenej až bordovej farby. Tento umelý kvet je určený do interiéru. Kvetináč nie je súčasťou balenia.

Umiestnenie

Krásnym doplnkom v sukulentnom usporiadaní je táto zelená umelá rastlina. Tento sukulent upúta najmä v moderných bytoch so svetlým nábytkom – na parapetoch, skrinkách, poličkách alebo nízkych stolíkoch. Umelá rastlina okamžite sprostredkuje tropické prostredie priamo u vás doma. Agáve sa tiež často používa na dotvorenie k bazénom a wellness. Postačí, ak dve alebo tri rôzne odrody Agáve umiestnite do jednoduchého širokého a plytkého črepníka, a tým vytvoríte príťažlivý aranžmán.

Kombinácie

Vneste do svojho interiéru trochu zelene s touto umelou rastlinou, ktorá vyzerá ako živá.

Odporúčame kombinovať s rôznymi variantami sukulentov z našej bohatej ponuky. Aj takmer nenápadné Agáve sa môže premeniť na krásnu spolustolovníčku. Stačí pritom iba zvoliť vhodnú šálku a medzi lístky naukladať niekoľko typických ozdôb, ako sú napr. ozdobné kamene či kryštáliky. Alebo odporúčame umiestniť  do dekorativneho kvetináča, ktorých veľký výber nájdete aj v našom internetovom obchode.

Parameters

Product code 20155
Height 20 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Width 13 cm
Stem / stem material plastic
Leaf width 1.5 cm
Leaf length 10 cm
Sheet material plastic
Leaf color green, burgundy
The length of the mandrel 10 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!