Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Tillandsia 14 cm

Discount
24 %
Original
€2.10
Today only
€1.59 without VAT
1010 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Je to veľmi zaujímavá stredne veľká Tillandsia so zamatovo zelenými listami, ktorej tvar ovplyvňuje množstvo vlhkosti. Žije epifyticky a v Amerike ju volajú aj menom kučeravej herečky Shirley Temple. Ak má vlhkosti dostatok listy sú rozvinuté, podlhovasté, ale ak jej vlhkosť chýba skrúca sa do guľovitého tvaru a listy má zaujímavo zvlnené. Takto pomocou vlhkosti viete meniť jej tvar. Niektoré rastú na skalách, niektoré na stromoch. Iné Tillandsie ako Tillandsia brachycaulos majú lesklé zelené listy a pochádzajú z lesov, kde často prší. Tieto potrebujú viac vlhkosti, teplo a svetlo, ale nie priame slnko.

Výskyt

Sú to Tillandsie – jednoklíčnolistové rastliny (to pre biológov), ktoré patria do čeľade broméliovité. Ich pôvodné územie je hlavne americké pobrežie zo západu od stredu Kalifornského polostrova po južné Čile a na východe od Floridy, celý Karibik až po južnú Argentínu. Nazývajú sa aj „vzdušné rastliny“ – air plants, pretože väčšina z nich nemá korene a prijímajú len vzdušnú vlhkosť. Sú to rastliny, ktoré vydržia aj dlhý čas bez vody a vo svojej domovine v čase sucha prejdú do stavu dormancie – čiže do stavu vegetačného kľudu, z ktorého ich zobudí dážď. Túto ich vlastnosť majú radi aj ľudia, lebo vydržia aj určitý čas bez ich opatery. Samozrejme o Tillandsie sa musíte starať, ale nie tak intenzívne ako o ostatné rastliny. 

Parametre

Naša umelá rastlina Tillandsia  má výšku 14 cm. Materiál stonky je zelený plast. Listy sú z PU materiálu. Sú prírodnej zelenej farby a na spodných listoch sa jemne sfarbujú do červena.

Kvetináč nie je súčasťou balenia ale Tillandsia obsahuje zapichovací tŕň vďaka ktorému ju môžete umiestniť do akýchkoľvek aranžmánov, alebo aj ako samostatnú dekoráciu.

Umiestnenie

Vstupnú halu či obývaciu miestnosť vám veľmi pekne oživí aj vo vertikálnej polohe v obrazovom ráme a vnesie tak do vášho domova dotyk prírody. Taktiež sa veľmi pekne bude vynímať v jednom z našich dekoratívnych kvetináčov, ktorý môžete umiestniť na nočný stolík či komodu. Veľmi pekne táto Tillandsia vynikne aj v sklenenom závesnom teráriu, či aeráriu rozličných tvarov.

Kombinácia

Vzdušnú rastlinu Tillandiu môžete naaranžovať spolu s rôznymi druhmi sukulentov v tvare lotosového kvetu, kaktusovou trávou či papradím, ktoré nájdete v našej ponuke. Veľmi modernou a zároveň zaujímavou dekoráciou je vytvorenie z trsov Tillandsie guľu, ktorú môžete samostatne v tomto tvare zavesiť, alebo umiestniť do kovového prstenca. Tillandsia je veľmi pekná aj keď ju skombinujete s prírodnou stromovou kôrou, na ktorú ju zakomponujete ako samostatnú rastlinu, alebo skombinujete s viacerými. 

Parameters

Product code 20147
Height 14 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Stem / stem material plastic
Leaf height 10 cm
Leaf width 1.5 cm
Sheet material plastic
Leaf color green
The length of the mandrel 8 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!