Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Echeveria zamatová 9,5 cm

Discount
22 %
Original
€2.30
Today only
€1.79 without VAT
690 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Echeveria je rod rastlín z čeľade Tučnolistovité. Sú to sukulenty s dužinatými listami a päťpočetnými kvetmi v kvetenstvách rôznych typov. Plodom je mechúrik. Rod zahŕňa asi 140, až 170 druhov. Echeverie sú často pestované ako okrasné sukulentné rastliny a bolo dopestované nespočetné množstvo rôznych krížencov a kultivarov. Existujú tiež medzirodové krížence s niektorými inými rodmi čeľade Tučnolisté. V súčasnosti sú rôzne kultivary Echeverii často ponúkané v záhradníctvach a záhradných centrách.

Výskyt

Echeverie sú rozšírené výhradne v Amerike od Texasu až po Argentínu. Najväčší počet druhov rastie v Mexiku. Echeverie sú horské suchomilné rastliny, v nížinách sa nevyskytujú. No dajú sa pestovať aj na miesto so zodpovedajúcou klímou.

Parametre

Naša Echeveria zamatová sa vyznačuje svojimi tučnými listami zelenej a ružovej farby. Listy sú vyrobené z PU materiálu a nachádzajú sa na tmavo-zelenej stonke. Celá rastlina je vysoká 9,5 cm a pôsobí realistickým, až ľadovo zamatovým vzhľadom. Pomocou stonky sa dá jednoducho umiestniť do kvetináča s inou rastlinou, alebo aj samostatne. Dodáva sa bez vnútornej vložky alebo kvetináča.

Umiestnenie

Naša Echeveria je určená do interiéru, vhodná ako doplnok do domácnosti, či kancelárie a na miesta kde by živá rastlina nemala dostatok svetla, alebo pravidelnú starostlivosť. Vďaka svojmu realistickému vzhľadu je skvelou náhradou za živú rastlinu. Niekedy púta nápadnou farebnosťou a zaujímavými tvarmi, ktorých zoskupením môžete získať nápadité živé aranžmány. Veľkou prednosťou týchto rastlín je, že nezaberú veľa miesta, zmestia sa aj na menší okenný parapet a miesto pre ne sa nájde aj vo veľmi malom byte. 

Kombinácie

Echeveria vám vie aj napriek svojmu malému vzhľadu pekne oživiť priestor, no zároveň to je aj jej nevýhoda a odporúčame ju doplniť o iné druhy tejto rastliny. Tým, že prevažne rastie na kamenistych a piesočnatých pôdach tak sa veľmi pekne kombinuje s kaktusmi. No nemusíte sa báť ju kombinovať aj s nejakým kvetom napr. Agáve, či s Papradím, ktoré nájdete v našej ponuke. Nie menej dôležitý je výber kvetináča. Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, ale správne skombinovaný kvetináč s rastlinou, vám vie úplne zmeniť celý interiér a tak mu dodať úplne iný nádych. Na našej stránke nájdete naozaj široký výber kvetináčov.

Parameters

Product code 20114
Height 9.5 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Leaf height 1 cm
Number of sheets 3 ks
Sheet material plastic
Leaf color green
UV Protection not
The length of the mandrel 5 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!