Contact us info@hk-green.eu

Umelý sukulent lotus zelený 12 cm

Discount
23 %
Original
€2.20
Today only
€1.69 without VAT
626 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Sukulent je rastlina so zdužnatenými stonkami, listami alebo podzemnými časťami tela, prispôsobená na život v suchom prostredí čo je aj spoločným znakom všetkých sukulentov. Ostne znižujú stratu vlhkosti a hľuzovité korene zadržiavajú vodu. Veľkosť a tvar listov závisí od množstva vody. Keď je dostatok vody, listy sa napučia, zhrubnú a zdužnatejú, ale za sucha sa scvrknú alebo opadajú. Každá sukulentná rastlina má schopnosť udržiavať vodu alebo živiny vďaka zvláštnym skupinám buniek svojho tela. Takéto zásoby rastlinu udržia pri živote aj v dlhotrvajùcom období sucha. Toto obdobie môže trvať týždne, mesiace, ale aj roky.

Výskyt

Sukulenty sa nachádzajú na celom svete okrem Antarktídy, od úrovne mora až do 5 000 m nadmorskej výšky. Ich rozšírenie je však nerovnomerné. Uprednostňujú polopúšte subtropickej oblasti, hlavne južnej Afriky, Madagaskaru a Severnej Ameriky. Na druhej strane obchádzajú púšte, husté lesy a bezlesné oblasti mierneho pásma s tuhými zimami.

Parametre

Náš umelý sukulent Lotus je zelenej farby a má výšku 12 cm. Jeho listy sú príjemné na dotyk, nakoľko sú vyrobené z PU, na konci majú krátke ostne jemne sfarbené do bordovej farby. Stonka je zelenej farby vyrobená z plastu.  Dodáva sa bez kvetináča, odporúčame výplň z prírodných kamienkov. Dekoratívny kvetináč ako aj ozdobné kamienky si môžete vybrať aj na našej stránke.

Umiestnenie

Náš sukulent Lotos zelený je určený do interiéru, vhodný ako doplnok do domácnosti, či kancelárie a miesta kde by živá rastlina nemala dostatok svetla alebo pravidelnú starostlivosť. Púta pozornosť nápadnou farebnosťou a zaujímavými tvarmi, ktorých zoskupením môžete získať nápadité živé aranžmány. Veľkou prednosťou týchto rastlín je, že nezaberú veľa miesta, hodí sa aj na menší okenný parapet a miesto pre ne, sa nájde aj vo veľmi malom byte. 

Kombinácie

Sukulent Lotos zelený, ako aj ostatné sukulenty všeobecne vám vedia aj napriek svojmu drobnému vzrastu pekne oživiť priestor. Ide o momentálne veľmi obľúbený a moderný druh rastliny, ktorý veľmi pekne dopĺňa najmä škandinávsky štýl bývania. Je fajn tento sukulent zakomponovať ako samostatne stojacu dekoráciu, ale veľmi pekný dizajn vie vytvoriť aj v kombinácii s inými druhmi sukulentov, či už čo sa týka iného druhu, alebo farebnosti. . Pre prirodzenejší efekt skombinujte sukulenty s dekoračnými kamienkami, ktoré umiestnite do dekoratívneho kvetináča podľa vášho výberu. Sukulentom veľmi svedčia kvetináčiky so vzorom, kľudne aj veľmi výrazným.

Parameters

Product code 20166
Height 16 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Width 14 cm
Stem / stem material plastic
Leaf width 2 cm
Leaf length 6 cm
Sheet material plastic
Leaf color green
UV Protection not
The length of the mandrel 5.5 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!