Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Echeveria lososova 9,5 cm

Discount
22 %
Original
€2.30
Today only
€1.79 without VAT
690 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Echeveria je rod sukulentných rastlín, ktorý reprezentuje rodinu Tolstyank. Echeveria postupne získava popularitu medzi pestovateľmi kvetov, a to vďaka nenáročnej starostlivosti a veľkolepému vzhľadu. Charakteristickým znakom tohto druhu je schopnosť rastlín prechádzať medzi druhmi. Vďaka takýmto možnostiam boli chovatelia schopní získať niekoľko hybridných odrôd. Z nich by sme mali označiť hybrid s Pahifitum, ktorý sa nazýva Pachyveria.

Všetky odrody a druhy Echeverie sú typické sukulentné rastliny. Tento rod zahŕňa stálezelené polosrsté a bylinné trvalky, ktoré majú jeden hlavný spoločný rys - absencia stonky. Namiesto toho má rastlina veľmi krátky, hustý a mäsitý kmeň, ktorý je rozvetvený po celý svoj život. Rastlina uprednostňuje bývanie v rovinách a nízkych horách, kde sa v lete zachová horúce a slnečné počasie a zimné mrazy sú zriedkavé a nevýznamné javy. Listy môžu mať farbu bielu, zelenú, modrú, červenú až takmer čiernu a samozrejme, všetky možné odtiene týchto farieb. Keď majú nadbytok slnka, farby sú ešte intenzívnejšie.

Výskyt

Väčšina zástupcov tohto rodu rastie v južných štátoch USA a Mexika. Niektoré druhy sa nachádzajú na pevninskej Južnej Amerike, hlavne v Peru. Jeho meno bolo dané rodu Echeveria vďaka mexickému umelcovi devätnásteho storočia - Athanasiu Echeverriu Godoyovi. Atanasio, okrem maľby a zaoberal sa botaniou a tiež zostavoval zoznamy venované rastlinnému svetu svojej rodnej krajiny a doplnil ich o ilustrácie vlastného predstavenia. Echeverie rastú na vyššie položených hornatých miestach Mexika a v južnej časti USA. Priemer ružíc jednotlivých druhov sa pohybuje od pár centimetrov do niekoľko desiatok centimetrov.

Paramentre

Naša Echeveria má výšku 9,5 cm. Stonka je plastová, zelenej farby. Kvet je svetlo ružovej a v strede svetlo zelenej farby, čím mu pridáva na jeho výnimočnosti. Vďaka PU materiálu, z ktorého je vyrobená, na dotyk pôsobí ako skutočná. Kvetináč nie je súčasťou balenia. Rastlina obsahuje zapichovací tŕň, vďaka ktorému je možné veľmi ľahko rastlinu naaranžovať. 

Umiestnenie

Naša nádherná umelá Echeveria mini s hustou sukulentnou ružicou je príjemnou tropickou ozdobou vášho stola, alebo parapetu. Upúta svojim jedinečným vzhľadom. Je vhodná na umiestnenie do rôznych dekoratívnych machových obrazov, aranžmánov, či dekorovanie vencov. Svojim minimalistickým vzhľadom skrášli každý priestor. 

Kombinácie

Echevériu odporúčame umiestniť do interiéru, ale aj do chráneného exteriéru. Jej svetlo ružová farba so svetlo zeleným vnútrom sa veľmi pekne zvýrazní v priesvitnom dekoratívnom kvetináči v kombinácii s Tillandsiou, Levanduľou, alebo rôznymi druhmi Kaktusov. Povrch dekoratívneho kvetináča môžete dotvoriť bielym štrkom z našej ponuky. Všetky spomínané produkty nájdete na našej internetovej stránke.

Parameters

Product code 20115
Height 9.5 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Leaf height 3 cm
Leaf width 1 cm
Sheet material plastic
Leaf color pink
UV Protection not
The length of the mandrel 4.5 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!