Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Agáve zeleno červené 20 cm

Discount
23 %
Original
€2.60
Today only
€1.99 without VAT
626 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Agáve patria do rozsiahleho rodu sukulentných rastlín zaradených do čeľade špargľovitých (Asparagaceae), v minulosti radené do samostatnej čeľade agávovité. Väčšina druhov pochádza z Mexika, ale nájdeme ich aj v USA, ostatných krajinách strednej a južnej Ameriky. Rastlina Agáve má veľkú ružicu tučných listov s ostnatým okrajom. Rastlina má malý robustný kmeň, ktorý je pod listami ťažko rozpoznateľný a listy vyzerajú akoby vyrastali priamo z koreňov. Rastlina rastie pomaly, kvitne len jedenkrát za život a potom uhynie. Zo stredu ružice vyrastie vysoký kvetný stvol a po dozretí plodov so semenami rastlina uhynie. Existuje viac ako 250 druhov Agáve, ktoré majú rôzne využitie. Viaceré druhy sa využívajú na výrobu vlákien a niektoré zase na výrobu agáve sirupu. 

Výskyt

Okrem svojej domoviny na Americkom kontinente kde rastú predovšetkým v Mexiku, sa Agáva rozšírila do všetkých kútov sveta. V dnešnej dobe sa s touto zaujímavou rastlinou môžeme stretnúť po celom Stredomorí, hlavne s druhom Agave Americana.

Parametre

Naše Agáva je vysoká 20 cm. Má zelenú stonku na ktorej začína krátky hnedý kmeň vyrobený z plastového materiálu. Ďalej sa na stonke nachádzajú zelené listy zakončené červeným ostňom. Vďaka tejto stonke sa dá naše Agáve veľmi dobre umiestniť do kvetináča buď samostatne, alebo k inej rastline. Táto rastlina sa dodáva bez vnútornej vložky alebo dekoratívneho kvetináča.

Umiestnenie

Je určené do interiéru, vhodné ako doplnok do obývačky, pracovne a na miesta kde by živá rastlina nemala dostatok svetla, alebo pravidelnú starostlivosť. Vďaka svojej veľkosti je vhodné ho umiestniť na konferenčný stolík alebo komodu tak, aby bolo na dobre viditeľnom mieste. Skvele doplní váš interiér a dodá mu vzdušný škandinávsky nádych.

Kombinácie

Agáve odporúčame kombinovať s inými rastlinami, ktoré majú svoje prirodzené prostredie v púšti alebo na miestach, kde je suché podnebie ako napr. rôzne Kaktusy, Dracény alebo Juky. Taktiež príjemne pôsobí samostatne, keďže jeho nádherné dvojfarebné listy sú už sami o sebe prekrásna dekorácia. Nie je náhoda, že Agáve patrí medzi tie najobľúbenejšie sukulenty vôbec. Naše Agáve sa veľmi dobre dopĺňa aj s kvetináčmi terakotovej farby. Taktiež sa dá pekne doplniť o dekoratívny štrk svetlej farby, ktorý pekne dotvorí tento nádherný sukulent. Spolu s kvetináčmi nájdete dekoratívny štrk v ponuke aj na našej stránke.

Parameters

Product code 20157
Height 20 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Stem / stem material plastic
Leaf height 10 cm
Leaf width 1 cm
Sheet material plastic
Leaf color green, burgundy
The length of the mandrel 10 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!