Contact us info@hk-green.eu

Umelý sukulent Echeveria 10 cm

Discount
22 %
Original
€2.30
Today only
€1.79 without VAT
626 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Sukulent je rastlina so zdužnatenými stonkami, listami alebo podzemnými časťami tela, prispôsobená na život v suchom prostredí. Ostne znižujú stratu vlhkosti a hľuzovité korene zadržiavajú vodu. Veľkosť a tvar listov závisí od množstva vody. Keď je dostatok vody, listy sa napučia, zhrubnú a zdužnatejú, ale za sucha sa scvrknú alebo opadajú. Každá sukulentná rastlina má schopnosť udržiavať vodu, alebo živiny vďaka zvláštnym skupinám buniek svojho tela. Takéto zásoby rastlinu udržia pri živote aj v dlhotrvajùcom období sucha. Toto obdobie môže trvať týždne, mesiace, ale aj roky.

Výskyt

Sukulenty sa nachádzajú na celom svete okrem Antarktídy, od úrovne mora až do 5 000 m nadmorskej výšky. Ich rozšírenie je však nerovnomerné. Uprednostňujú polopúšte subtropickej oblasti, hlavne južnej Afriky, Madagaskaru a Severnej Ameriky. Na druhej strane, obchádzajú púšte, husté lesy a bezlesné oblasti mierneho pásma s tuhými zimami.

Parametre

Náš sukulent Echeveria červená sa vyznačuje svojimi tučnými listami svetlo-zelenej, prechádzajúce až do červenej farby. Listy sú vyrobené z PU materiálu, vychádzajúce z tmavo-zelenej stonky. Pomocou tejto stonky sa dá jednoducho umiestniť do kvetináča s inou rastlinou, alebo aj samostatne. Rastlina je vysoká 10 cm a pôsobí veľmi realistickým dojmom.  Dodáva sa bez kvetináča.

Umiestnenie

Náš sukulent Echeveria červená je určená do interiéru, vhodný ako doplnok do domácnosti, či kancelárie a na miesta, kde by živá rastlina nemala dostatok svetla, alebo pravidelnú starostlivosť. Vďaka svojmu realistickému vzhľadu je skvelou náhradou za živú rastlinu. Niekedy púta nápadnou farebnosťou a zaujímavými tvarmi, ktorých zoskupením môžete vytvoriť nápadité aranžmány. Veľkou prednosťou týchto rastlín je, že nezaberú veľa miesta, zmestia sa aj na menší okenný parapet a miesto pre ne sa nájde aj vo veľmi malom byte. 

Kombinácie

Sukulent lotos Echeveria vám vie aj napriek svojmu malému vzhľadu pekne oživiť priestor, no zároveň je ideálna na kombináciu s inými druhmi tejto rastliny. Tým, že sukulent prevažne rastie na kamenistych a piesočnatých pôdach, tak sa veľmi pekne dopĺňa s kaktusmi. No nemusíte sa báť ho kombinovať aj s nejakým kvetom napr. Ľaliou či Iskernikom, ktoré nájdete v našej ponuke.Veľmi pekne sa dopĺňa s kvetináčmi v zemitých farbách, ale dobre sa hodí aj k farbe pripominajúcej betón. Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, tak dobre nakombinovaný kvetináč s rastlinou vám vie úplne zmeniť celý interiér a tak mu dodať úplne iný nádych. Na našej stránke nájdete široký výber kvetináčov.

Parameters

Product code 20108
Height 10 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Leaf height 5 cm
Leaf width 1 cm
Sheet material plastic
Leaf color green, purple
UV Protection not
The length of the mandrel 4 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!