Contact us info@hk-green.eu

Umelý sukulent lotus Eševéria bordový 10,5 cm

Discount
24 %
Original
€1.70
Today only
€1.29 without VAT
1010 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Eševéria je rod sukulentných rastlín, ktorý reprezentuje rodinu Tolstyank. Eševéria postupne získava popularitu medzi pestovateľmi kvetov, a to vďaka nenáročnej starostlivosti a veľkolepému vzhľadu. Charakteristickým znakom tohto druhu je schopnosť rastlín prechádzať medzi druhmi. Vďaka takýmto možnostiam boli chovatelia schopní získať niekoľko hybridných odrôd. Z nich by sme mali označiť hybrid s Pahifitum, ktorý sa nazýva Pahiviria.

Všetky odrody a druhy Echeverie sú typické sukulentné rastliny. Tento rod zahŕňa stálezelené polosrsté a bylinné trvalky, ktoré majú jeden hlavný spoločný rys - absencia stonky. Namiesto toho má rastlina veľmi krátky, hustý a mäsitý kmeň, ktorý je rozvetvený po celý svoj život. Rastlina uprednostňuje bývanie v rovinách a nízkych horách, kde sa v lete zachová horúce a slnečné počasie a zimné mrazy sú zriedkavé a nevýznamné javy. Listy môžu mať farbu bielu, zelenú, modrú, červenú až takmer čiernu a samozrejme, všetky možné odtiene týchto farieb. Keď majú nadbytok slnka, farby sú ešte intenzívnejšie.

Výskyt

Väčšina zástupcov tohto rodu rastie v južných štátoch USA a Mexika. Niektoré druhy sa nachádzajú na pevninskej Južnej Amerike, hlavne v Peru. Jeho meno bolo dané rodu Echeveria vďaka mexickému umelcovi devätnásteho storočia - Athanasiu Echeverriu Godoyovi. Atanasio, okrem maľby a zaoberal sa botaniou a tiež zostavoval zoznamy venované rastlinnému svetu svojej rodnej krajiny a doplnil ich o ilustrácie vlastného predstavenia. Echeverie rastú na vyššie položených hornatých miestach Mexika a v južnej časti USA. Priemer ružíc jednotlivých druhov sa pohybuje od pár centimetrov do niekoľko desiatok centimetrov.

Paramentre

Naša Eševéria má výšku 10,5 cm. Stonka je plastová, zelenej farby. 

Kvet je bordovej farby ktorého stred je zelený, čím mu pridáva na jeho výnimočnosti. Listy sú vyrobené z PU materiálu. Kvetináč nie je súčasťou balenia. Rastlina obsahuje zapichovací tŕň, vďaka ktorému je veľmi ľahko rastlinu naaranžovať. 

Umiestnenie

Naša nádherná umelá Eševéria s hustými sukulentnými listami je príjemnou tropickou ozdobou vášho stola, alebo parapetu. Upúta svojim jedinečným vzhľadom. Je vhodná na umiestnenie do váz, rôznych dekoratívnych machových obrazov, aranžmánov, či dekorovanie vencov. Svojou prirodzenou krásou osvieži každý priestor. 

Kombinácie

Eševériu odporúčame do interiéru ale aj do chráneného exteriéru. Jej výrazná bordová farba sa veľmi pekne zvýrazní v priesvitnom dekoratívnom kvetináči v kombinácii s Thilandiou a Levanduľou. Povrch dekoratívneho kvetináča môžete dotvoriť bielym štrkom z našej ponuky. Všetky spomínané produkty nájdete na našej internetovej stránke. 

Parameters

Product code 20120
Height 10.5 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Stem / stem material plastic
Leaf height 4.5 cm
Sheet material plastic
Leaf color burgundy
The length of the mandrel 6 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!