Contact us info@hk-green.eu

Umelý sukulent lotos Crassula Capitella 10 cm

Discount
27 %
Original
€1.50
Today only
€1.09 without VAT
650 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Mimoriadne variabilný druh. Úzke, špicaté, roztiahnuté listy sú spočiatku svetlozelené, na slnku však majú silnú červenkastú farbu.

Listy sú naukladané a blízko dna ružice sú väčšie. V blízkosti vrcholu ružice sa listy postupne zmenšujú a menia sa na kvetinové listene, pretože stonka vytvára dlhé, špicaté kvetenstvo.

Je to malá, šťavnatá bylina (vysoká 15 - 40 cm) - so stopkami, ktoré sú buď vzpriamené, alebo divoké a tvarujúce sa. Každý kmeň vytvára na svojich internodách korene, ktoré sa zakoreňujú ak kmeň leží pri zemi.

Výskyt

Crassula capitella pochádza z južnej Afriky; nachádza sa v Transvaale, vo východnom mysu a v niektorých častiach južnej Namíbie a Botswany. Crassula capitella nie je vo voľnej prírode ohrozená, všetky poddruhy sú na Červenom zozname juhoafrických rastlín hodnotené ako najmenej znepokojujúce.

Parametre

Vyznačuje sa tým, že má plávajúce listy ružovej farby. Kvet je nepochybne jeho hlavná atrakcia s konkávnymi okvetnými lístkami, ktoré majú podlhovasto eliptický tvar a merajú 10 x 3,5 cm. Listy sú vyrobené z kvalitného PU a stonka je plastová. Kvetináč nie je súčasťou balenia. Crassula je však zakončená zapichovacím tŕňom, vďaka ktorému ju môžete jednoducho umiestniť kdekoľvek.

Umiestnenie

Mať doma umelý lotosový kvet Crassula Capitella je naozaj skvelou voľbou. Môžete ním ozdobiť záhradné jazierko, alebo ju môžete umiestniť do kvetináča na terase, či balkóne, ale veľmi sa taktiež hodí na dodekorovanie kúpeľne, wellness zariadení, či aj ako milá dekorácia na stôl do kaviarenských prevádzok alebo do reštauračných zariadení. Zvoľte viac kusov Crassúl a umiestnite ich napríklad do peknej dekoračnej misky, či nízkeho kvetináča. V jednoduchosti je krása. 

Kombinácie

Krásna dekorácia v podobe lotosového kvetu. Farebná kombinácia zelenej a ružovej pekne oživí interiér vášho domu. Túto Crassulu je možné kombinovať prakticky s akoukoľvek rastlinou z našej ponuky. Ide skutočne o všestranný sukulent. Pekne vyzerá aj samostatne umiestnená napríklad v malej vázičke. Bohatšie bude pôsobiť ak zvolíte do dekorácie jej viac kusov, prípadne je veľmi vhodné ju skombinovať aj s viacerými druhmi sukulentov s ktorými vytvoria nádhernú koláž napríklad aj na umiestenie na stenu, alebo stôl, prípadne do kancelárskych priestorov a podobne. Fantázii sa medze naozaj v tomto prípade nekladú. Pre ešte prirodzenejší efekt skombinujte sukulenty s dekoračnými kamienkami, ktoré umiestnite do dekoratívneho kvetináča podľa vášho výberu. Sukulentom veľmi svedčia kvetináčiky so vzorom, kľudne aj veľmi výrazným. Samozrejme všetko nech farebne korešponduje s vašim interiérom.

Parameters

Product code 20111
Height 10 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Stem / stem material plastic
Leaf height 4.5 cm
Leaf width 2.5 cm
Sheet material plastic
Leaf color burgundy, yellow-green
The length of the mandrel 6 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!