Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Aloe Vera 15 cm

Discount
24 %
Original
€1.70
Today only
€1.29 without VAT
1010 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Je to nenáročná rastlina. Má hrubé listy, na okrajoch tŕnité. Podobá sa na kaktus, je však členom rodiny ľaľiovitých. Dospelé rastliny majú v priemere asi 15 listov a dosahujú veľkosť 0,5-2 m. Životodarnou krvou tejto rastliny je gél nachádzajúci sa vo vnútri listov, ktorý je bohatý na živiny a vlhkosť. V odbornej literatúre sa uvádza, že existuje približne 200 druhov Aloe. 

Výskyt

Aloe je sukulentná rastlina z čeľade asfodelovité ktorá rastie v subtropických a tropických oblastiach. Využíva sa najmä v zdravotníctve, v kozmetike ale aj na obyčajné zdobenie bytu. Väčšina druhov má ružicu veľkých, silných a mäsitých listov. Kvety sú rúrkovité, sú často žlté, oranžové, ružové alebo červené. Vyrastajú zo stredu listovej ružice, na vrchole sú rozvetvené a majú holú stonku. Líšia sa od seba farbou listov, môžu byť pruhované alebo bodkované. Niektoré Aloe pôvodom z Južnej Afriky je stromovité rozvetvené. Je obľúbenou bylinou v domácom lekárstve.

Parametre

Naše umelé Aloe je 15 cm vysoké. Stonka je plastová, prírodnej zelenej farby. Listy sú hrubé špicaté v prírodnej zelenej farbe v rôznych odtieňoch. Materiál listu je PU. Kvetináč nie je súčasťou balenia. Naše Aloe obsahuje zapichovací tŕň, ktorý slúži na upevnenie rastliny napríklad do kvetináča, alebo inej zvolenej aranže.

Umiestnenie

Aloe svojim vzhľadom a veľkosťou je veľmi ľahko umiestniteľné kdekoľvek. Skrášli vašu kúpeľňu, kuchyňu ale ja spálňu. Táto rastlina je minimalistická a preto jeho umiestnenie nikdy nepôsobí rušivo. Perfektne sa k nemu hodí kvetináč výraznej farby, alebo vzoru. Dokáže s Aloe pekne vyniknúť. Množstvo vhodných kvetináčov nájdete aj na našej stránke.

Kombinácie

Aloe odporúčame kombinovať s rôznymi druhmi sukulentov. Jej čaro sa objaví ak ho naaranžujete do priesvitného dekoratívneho kvetináča ktorý vyplníte drvenou žulou. Všetky spomínané produkty nájdete na našej internetovej stránke. Vynikne ako samostatná rastlina, ale rovnako aj keď je súčasťou dekorácie spolu s inými druhmi. S naším Aloe proste nemôžete “stúpiť” vedľa.

Parameters

Product code 20149
Height 15 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Stem / stem material plastic
Leaf height 5.5 cm
Leaf width 1 cm
Sheet material plastic
Leaf color green
The length of the mandrel 5 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!