Contact us info@hk-green.eu

Umelý sukulent čevený 11 cm

Discount
21 %
Original
€1.50
Today only
€1.19 without VAT
1410 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Sukulent je rastlina so zdužnatenými stonkami, listami alebo podzemnými časťami tela, prispôsobená na život v suchom prostredí, čo je aj spoločným znakom všetkých sukulentov.  Ostne znižujú stratu vlhkosti a hľuzovité korene zadržiavajú vodu. Veľkosť a tvar listov závisí od množstva vody. Keď je voda, listy sa napučia, zhrubnú a zdužnatejú, ale za sucha sa scvrknú alebo opadajú. Každá sukulentná rastlina má schopnosť udržiavať vodu alebo živiny vďaka zvláštnym skupinám buniek svojho tela. Takéto zásoby rastlinu udržia pri živote aj v dlhotrvajùcom období sucha. Toto obdobie môže trvať týždne, mesiace, ale aj roky.

Výskyt

Sukulenty sa nachádzajú na celom svete okrem Antarktídy, od úrovne mora až do 5 000 m nadmorskej výšky. Ich rozšírenie je však nerovnomerné. Uprednostňujú polopúšte subtropickej oblasti, hlavne južnej Afriky, Madagaskaru a Severnej Ameriky. Na druhej strane, obchádzajú púšte, husté lesy a bezlesné oblasti mierneho pásma s tuhými zimami.

Parametre

Náš sukulent sa vyznačuje svojimi tučnými listami červenej farby. Listy sú vyrobené z PU materiálu a  nachádzajú sa na svetlo-zelenej, na konci až bielej plastovej stonke. Celkovo rastlina meria 11 cm a pôsobí realistickým dojmom. Obsahuje zapichovací tŕň, pomocou ktorého sa dá jednoducho umiestniť do kvetináča s inou rastlinou alebo aj samostatne. Dodáva sa bez vnútornej vložky alebo kvetináča.

Umiestnenie

Náš sukulent je určený do interiéru, vhodný je ako doplnok do domácnosti, či kancelárie a miesta kde by živá rastlina nemala dostatok svetla, alebo pravidelnú starostlivosť. Púta pozornosť nápadnou farebnosťou a zaujímavými tvarmi, ktorých zoskupením môžete získať nápadité živé aranžmány. Veľkou prednosťou týchto rastlín je, že nezaberú veľa miesta, zmestia sa aj na menší okenný parapet a miesto pre ne sa nájde aj vo veľmi malom byte. 

Kombinácie

Náš sukulent, ako aj ostatné sukulenty všeobecne vám vedia aj napriek svojmu drobnému vzrastu pekne oživiť priestor. Ide o momentálne veľmi obľúbený a moderný druh rastliny, ktorý veľmi pekne dopĺňa najmä škandinávsky štýl bývania. Je fajn tento sukulent zakomponovať ako samostatne stojacu dekoráciu, ale veľmi pekný dizajn vie vytvoriť aj v kombinácii s inými druhmi sukulentov, či už čo sa týka tvaru, alebo farebnosti. Toto spojenie je prirodzené aj v ich bežných podmienkach výskytu v prírode, nakoľko sukulenty prevažne rastú na kamenistych a piesočnatých pôdach. Avšak nemusíte sa báť ho kombinovať aj s kvitnúcimi rastlinami z našej ponuky. Veľmi pekne sa dopĺňa s kvetináčmi v svetlých farbách alebo s dekoračnou miskou s výraznejšou štruktúrou. Ako výplň do kvetináča môžete použiť dekoračné kamienky, ktoré nájdete aj v našom obchode a ktoré sú ako stvorené a veľmi vhodné na kombinovanie práve so sukulentnými rastlinami.

Parameters

Product code 20130
Height 11 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Width 8 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Leaf width 3 cm
Leaf length 5 cm
Sheet material plastic
Leaf color green, red
UV Protection not
The length of the mandrel 4.5 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!