Contact us info@hk-green.eu

Umalá rastlina Echeveria 11 cm

Discount
25 %
Original
€4.10
Today only
€3.09 without VAT
338 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Echeveria je rod rastlín z čeľade Tučnolistovité. Sú to sukulenty so silno dužinatými listami a päťpočetnými kvetmi v kvetenstvách rôznych typov. Plodom je mechúrik. Kvety na krátkych stopkách vychádzajú z kompaktných ružíc šťavnatých dužinatých, často pestrofarebných listov. Echeveria je rastlina so zdužnatelými stonkami, listami alebo podzemnými časťami tela, prispôsobená na život v suchom prostredí. Zvyčajne je však rastlina skôr nízka a nesie ružicu dužinatých listov. Dužinaté listy rastline slúžia ako zásobáreň vody. Tieto listy sú často ochlpené, čo rastline zabraňuje prehriatiu dužinatých listov. Niektoré z nich majú krátky kmienok a rastú ako rozvetvené polokry, iné rastú so skrátenou stonkou. Niektoré z nich nesú klasovité kvetenstvo, ktoré vydrží kvitnúť veľmi dlho. Majú predovšetkým oranžovú, žltú, červenú alebo ružovú farbu a kvitnú od zimy do jari.

Rastlina je veľmi dekoratívna a jej veľkou výhodou je, že nezaberá príliš veľa miesta. Rastie veľmi pomaly, je však obľúbená pre svoju nenáročnosť na pestovanie.

Výskyt

Rod Echeverie je rozšírený od Texasu a Mexika cez Strednú Ameriku až po Bolívii a severnej Argentínu. Centrum druhovej rozmanitosti je v Mexiku, ktoré je tiež považované za vývojové centrum rodu. Vo voľnej prírode kvet preferuje usadenie sa na skalnatých pôdach. Žije na rovinách a v horských oblastiach v podmienkach sucha a veľkého slnečného žiarenia. V interiérovom kvetinárstve získala rastlina popularitu pomerne nedávno. Existuje asi 150 druhov Echeverie.

Parametre

Umelý sukulent Echeveria ma výšku 11 cm. Listy na našom sukulente Echeveria sú jemnej zelenej farbe, stred je sfarbený do červenkasta. Materiál na výrobu bol použitý PU, čím pôsobí veľmi realisticky, dokonca aj na dotyk ako živý. Rastlina obsahuje zapichovací tŕň, pomocou ktorého sa dá ľahko zapracovať do akéhokoľvek aranžmánu, či dekorácie.

Umiestnenie

Tento náš umelý sukulent Echeveria je určený do interiéru, je to vhodný doplnok do obývačky na policu, alebo komodu. Tento sukulent je jeden z najobľúbenejších sukulentov vôbec. Peknú dekoráciu si vytvoríte ak rozličné farebné druhy Eševérie s rôznymi odtieňmi listov umiestnite vedľa seba, buď každú do samostatného kvetináča, alebo spolu do jedného na základe čoho sa ešte viac zvýrazní pestrý kontrast farieb. Rastlina vyzerá skvelo napríklad v sklenenej, či hlinenej dekoračnej nádobe.

Kombinácia

Echeveriu odporúčame kombinovať s rôznymi farebnými variantami lotosových sukulentov, alebo iných okrasných rastlín z našej ponuky ako sú napríklad rôzne druhy Kaktusov, Agáve, či Aloe vera. Echeveria je aj výbornou spolustolovníčkou, stačí ju vložiť do malého kvetináča a pridať zopár ozdobných kryštálov a nádherná dekorácia je na svete. 

Ak ju chceme kombinovať s inými rastlinami je všestranne použiteľná.

Parameters

Product code 20124
Height 11 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Width 6 cm
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Leaf width 1 cm
Leaf length 6 cm
Sheet material plastic
Leaf color green, red
UV Protection not
The length of the mandrel 8.5 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!