Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Agáve 21 cm

Discount
23 %
Original
€4
Today only
€3.09 without VAT
770 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Je to vždyzelená trvalka, ktorá vytvára nádherné ružice hustých, ostrohranných, šedo-zelených listov. Rastlina kvitne pôvabnými, veľkými, žlto-zelenými kvetmi. Agáve sa najlepšie pestuje v mierne kyslých, piesočnatých, kamenistých a dobre priepustných pôdach. Ideálne je slnečné stanovisko alebo svetlý polotieň. Agáve je rastlina, ktorá si vo svojich pevných listoch dokáže vytvoriť dostatočné zásoby vody. Príliš bohatá zálievka je teda skôr na škodu. Agáve stačí výdatnejšie poliať raz za dva týždne, aby nabrala vlahu do svojich listov a hospodárila s ňou zasa počas ďalších suchých dní. 

Výskyt 

Agáve pochádza z horúcej a suchej oblasti Ameriky, aj keď niektoré druhy Agáve pochádzajú aj z tropických oblastí Južnej Ameriky. Prvé záznamy o rode v Európe sú až po roku 1880. Je to rod rastlín pôvodom z Ameriky, zo severu aj z juhu, známe pod všeobecnými názvami Agáve, Maguey, Mezcal alebo Cabuya. V súčasnosti sa všetky druhy vzhľadom na výskyt nových krížencov, sa mierne líšia. Všetky však majú spoločné nasledovné: ich listy vyrastajú v ružiciach z rastového sprievodcu, ktorý sa nachádza v strede rastliny. Tieto listy môžu byť viac či menej veľké, viac alebo menej zúbkované a sú niektoré druhy, ktoré majú na špičkách tŕne.

Parametre

Naša umelá rastlina Agáve je vysoká 21 cm. Má jednu plastovú stonku a listy vyrobené z PU materiálu, ktoré však na dotyk pôsobia ako živé. Je zaujímavej zeleno-bordovej farby. Dodáva sa bez kvetináča. 

Umiestnenie

Ak milujete zelené rastliny, avšak ich pestovanie je pre vás problém, je táto dekorácie ako stvorená pre vás. Agáve je určené do interiéru, vhodné ako doplnok do domácnosti či kancelárie. Rastlinka obsahuje zapichovací tŕň, pomocou ktorého sa dá ľahko zapracovať do akéhokoľvek aranžmánu, či dekorácie. Je skutočne neprehliadnuteľný a zaručene bude pútať pozornosť, nech sa rozhodnete ho umiestniť kdekoľvek.

Kombinácie

Umelá Agáve svoju krásu zvýrazni v kombinácii so Zimostrázom, Parohovcom a inými druhmi Sukulentov. Naaranžovať ho môžete do dekoratívneho kvetináča, ktorý vyplníte bielym štrkom z našej ponuky. So spomínanými produktami dokážete vykúzliť efektívnu, pôsobivú výzdobu či už na stôl, alebo poličku. Skvele bude vyzerať v sklenenej nádobe v kombinácii s bielym štrkom a napríklad s farebnou Echevériou.

Parameters

Product code 20167
Height 21 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Number of stems / stems 1 ks
Stem / stem material plastic
Leaf height 13 cm
Leaf width 3.5 cm
Sheet material plastic
Leaf color green
UV Protection not
The length of the mandrel 5 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!