Contact us info@hk-green.eu

Umelá rastlina Aloe 13,5 cm

Discount
25 %
Original
€2.80
Today only
€2.09 without VAT
530 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Aloe je sukulentná rastlina z čeľade asfodelovité, ktorá rastie v subtropických a tropických oblastiach. Je to nenáročná rastlina, podobá sa na kaktus. Má hrubé listy a na okrajoch tŕnité. Životodarnou krvou tejto rastliny je gél nachádzajúci sa vo vnútri listov, ktorý je bohatý na živiny. Listy sú zelenej, až šedo zelenej farby. Niektoré druhy majú po okrajoch biele škvrny. Rastie do výšky jedného metra, záleží od druhu. Využíva sa najmä v zdravotníctve, v kozmetike ale aj na zdobenie bytu.

Výskyt

Vyskytuje sa v tropických krajinách. Domovinou tejto rastliny je Arabský polostrov, Kanárske ostrovy, Severná Afrika a odtiaľ sa rozšírila do oblasti so suchou klímou aj do Európy. Dá sa, pestovať aj doma, rastlina je nenáročná na polievanie. Stačí dva až tri krát do týždňa. Nie je dobré ju hneď vystaviť slnečnému žiareniu, treba postupne. Rastlina si musí zvyknúť. Polievanie v zime sa musí obmedziť, polieva sa len vtedy keď má končeky listov zmäknuté. Rastlina je citlivá na mráz.

Parametre

Umelú rastlinu Aloe, ktorú ponúkame v našom e-shope, jej výška je 13,5 cm. Kmeň je vyrobený z plastu a materiál listu je polyuretán, v sýtozelenej farbe. Masívny list má trnité konce a sú sfarbené do červena. Sú na nerozoznanie od skutočnej rastliny. Vďaka zapichovaciemu tŕňu sa dá rýchlo a jednoducho umiestniť. Odporúčame si u nás zakúpiť aj dekoračný kvetináč, ktorý nie je súčasťou Aloe. Správne zvolený kvetináč bude môcť zdôrazniť krásu rastliny v interiéri bytu, takže výber nie je menej dôležitý ako voľba samotnej rastliny.

Umiestnenie

Umelá  rastlina Aloe je určená do interiéru a je ideálnym doplnkom vášho domova, alebo kancelárie. Hodí sa do minimalistickej obývačky, ale ani v predekorovanej spálni nebude pôsobiť navyše. Aloe veľmi pekne vynikne v sklenenej dóze vyplnenej bielym dekoračným štrkom, ktorý vám ponúkame v našom e-shope. Táto rastlina je jednoducho vhodná do každej miestnosti a najviac rozžiari priestor vo vašej kúpeľni.

Kombinácie

Naša rastlina Aloe pôsobí veľmi realisticky. V priestore vynikne samostatne, alebo ju môžete kombinovať s rôznymi druhmi Rozchodníka, s Brečtanom, ale aj s kvitnúcimi rastlinami. Na parapete či v závesných kvetináčoch, pokojne zo stropu, navodí veľmi príjemný pocit. Ak sa rozhodnete Aloe umiestniť do vysokého kvetináča určite siahnite po kombinácii so Svokrinými jazykmi. Dosiahnete jedinečný a osobitý vzhľad vášho interiéru.

Parameters

Product code 20140
Height 13.5 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Stem / stem material plastic
Leaf height 9 cm
Leaf width 3 cm
Sheet material plastic
Leaf color green
The length of the mandrel 5 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!