Contact us info@hk-green.eu

Umelý sukulent lotos Guanyin 13,5 cm

Discount
23 %
Original
€2.20
Today only
€1.69 without VAT
626 pcs in stock for immediate dispatch
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Description

Charakteristika

Sukulent je rastlina so zdužnatenými stonkami, listami alebo podzemnými časťami tela, prispôsobená na život v suchom prostredí čo je aj spoločným znakom všetkých sukulentov. Ostne znižujú stratu vlhkosti a hľuzovité korene zadržiavajú vodu. Veľkosť a tvar listov závisí od množstva vody. Keď je voda, listy sa napučia, zhrubnú a zdužnatejú, ale za sucha sa scvrknú alebo opadajú. Každá sukulentná rastlina má schopnosť udržiavať vodu alebo živiny vďaka zvláštnym skupinám buniek svojho tela. Takéto zásoby rastlinu udržia pri živote aj v dlhotrvajùcom období sucha. Toto obdobie môže trvať týždne, mesiace, ale aj roky.

Výskyt

Sukulenty sa nachádzajú na celom svete okrem Antarktídy, od úrovne mora až do 5 000 m nadmorskej výšky. Ich rozšírenie je však nerovnomerné. Uprednostňujú polopúšte subtropickej oblasti, hlavne južnej Afriky, Madagaskaru a Severnej Ameriky. Na druhej strane obchádzajú púšte, husté lesy a bezlesné oblasti mierneho pásma s tuhými zimami.

Parametre

Náš sukulent sa vyznačuje svojimi tučnými listami zelenej farby, ktoré majú na svojom konci bordové ostne. Listy sú vyrobené z PU materiálu a nachádzajú sa na zeleno-hnedej plastovej stonke celá rastlina je vysoká 13,5 cm a pôsobí realistickým dojmom. Pomocou tejto stonky sa dá jednoducho umiestniť do kvetináča s inou rastlinou alebo aj samostatne. Dodáva sa bez vnútornej vložky alebo kvetináča.

Umiestnenie

Náš sukulent lotos Guanyin je určený do interiéru, vhodný ako doplnok do domácnosti či kancelárie a miesta kde by živá rastlina nemala dostatok svetla alebo pravidelnú starostlivosť. Vďaka svojmu realistickému vzhľadu je skvelou náhradou za živú rastlinu. Niekedy púta nápadnou farebnosťou a zaujímavými tvarmi, ktorých zoskupením môžete získať nápadité živé aranžmány. Veľkou prednosťou týchto rastlín je, že nezaberú veľa miesta, zmestia sa aj na menší okenný parapet a miesto pre ne sa nájde aj vo veľmi malom byte. 

Kombinácie

Sukulent lotos Guanyin vám vie aj napriek svojmu malému vzhľadu pekne oživiť priestor, no zároveň to je aj jeho nevýhoda a preto ho odporúčame doplniť aj o iné druhy tejto rastliny. Tým, že sukulent prevažne rastie na kamenistych a piesočnatých pôdach, tak sa velmi pekne kombinuje s kaktusmi, eševeriami, no skvelou voľbou je aj Agave. Nemusíte sa ho báť kombinovať aj s nejakým kvetom napr. Ľaliou či Iskernikom ktoré nájdete v našej ponuke. Veľmi pekne sa dopĺňa s kvetináčmi v zemitých farbách, ale dobre sa hodí aj k farbe pripominajúcej betón. Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá tak dobre nakombinovaný kvetináč s rastlinou vám vie úplne zmeniť celý interier a tak oživiť váš domov. Na našej stránke nájdete široký výber kvetináčov. Tiež u nás nájdete aj dekoračný štrk, s ktorým si viete dotvoriť prirodzené prostredie pre tento sukulent do kvetináča. 

Parameters

Product code 20127
Height 13.5 cm
Determination interior
Flowerpot not included
Stem / stem material plastic
Leaf height 5 cm
Leaf width 2.5 cm
Sheet material plastic
Leaf color yellow-green, burgundy
The length of the mandrel 9 cm

Reviews

0 z 5
This product has no ratings. Be the first to rate it!